"Od vody" - Na skok v Olomouci | Muškaření Bystřice | CzechNymph.cz
HomeČlánkyMuškařské výpravy"Od vody" - Na skok v Olomouci

"Od vody" - Na skok v Olomouci

Kategorie: Muškařské výpravy | Autor: Pavel Adamovský

Tipy, jak zjistit, zda se dá v neznámé oblasti muškařit, a jak to dopadlo v Olomouci.


Po delší době, kdy s muškařskou udicí brousím především lokální revíry ve svém okolí, jsem se ocitl v rámci turistiky za partnerskou romantikou na Hané v Olomouci. Samozřejmě první informací, kterou jsem zjišťoval, byly místní možnosti pro muškaření. Mým tajným přáním (no spíše limitování programem romantického víkendu) bylo najít možnost k muškaření a neopustit přitom hranice Olomouce.

Ze své dávné historie jsem si pamatoval, že Olomouc leží na soutoku řeky Moravy a říčky Bystřice, ale jak je již dnes pro mě standardem, první informace o "neznámých" revírech si zjišťuji on-line.

K mému překvapení Google mi nenašel ani jednu relevantní informaci kromě standardních popisů revíru z databáze MRS na různých webech. Ani umělá inteligence nepomohla (zatím, alespoň co se týče muškařiny, moc inteligentní není), tak jsem skončil u klasického průzkumu terénu pomocí mapy.cz, kde se díky leteckým mapám dají celkem dobře najít proudné úseky řek, což sice nic nenapoví o kvalitě vody nebo negarantuje dobrou rybí obsádku, ale je to vždy první příznivá zpráva pro muškaření.

Pohled ze shora odhalil proudná místa na řece Moravě proti proudu od centra, Morava mě však díky regulovaným břehům ve městě tolik nelákala. Na první pohled mě více oslovila říčka Bystřice, která naplnila mé požadavky na 100% - proudný úsek přímo v městské zástavbě a navíc 5 minut od našeho hotelu - jasná volba!

Adrenalin se zvýšil ihned po raním příjezdu k Bystřici, protože v čisté vodě jsem z mostu viděl hned několik pěkných tloušťů. Rybaření nebudu dlouho popisovat, protože jsem zažil jeden z těch dnů, kdy zaberou všechny ryby v revíru a je celkem jedno, jakou mušku jim předložíte.

Rybaření v městské části Olomouce na Bystřici mě nadchlo - krásné úlovky tloušťů, proudníci, plotice a jako bonus občas i záběr od potočáka. Samozřejmě je důležité podotknout, že jsem měl pro muškaření ideální podmínky - krásné teplé ráno pozdního května, chladná, zvýšená, ale čistá voda a úsek, kam asi moc rybářů nechodí.

Další závěry z jedné vycházky dělat určitě nebudu, ale už se těším na další romantický trip, protože plánů pro rybaření v Olomouci ještě pár mám. A doufám, že až budete muškaření na Olomoucku googlovat vy, tak alespoň narazíte na tento článek :-)

Výbava a mušky na Bystřici v Olomouci:

Prut: Hanák Competition CzechNymph V Champion 4v1 AFTMA 3 (ideální prut, pokud nevíte, zda budete lovit na francouze, na mokro nebo na sucho)

Top muška: Tungstenový jig Bažantí ocas s bílými zárodky křídel

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva