MSJ 2010 Slovensko | Muškaření Slovensko | CzechNymph.cz
HomeČlánkyZávodyMSJ 2010 Slovensko

MSJ 2010 Slovensko

Kategorie: Muškařské závody | Autor: Jiří Pejchar

Článek se základními informacemi o nadcházejícím MSJ v muškaření na Slovensku.


Belá, Slovensko

Tak už je to tady. Nastal čas vrcholných příprav a ve čtvrtek 29. července odjíždíme na přípravný kemp IX. Mistrovství světa juniorů v muškaření. Složení reprezentačního týmu se oproti loňskému roku krapet obměnilo, protože někteří ukončili díky věku juniorskou dráhu a některým zase nevydržela výkonnost. A tak tedy trenér Milan Čubík nominoval tyto borce: Lukáše Starýchfojtů, Libora Skráška, Davida Chlumského, Jindřicha Kalivodu, Lukáše Svobodu a Martina Musila. Jako vedoucí výpravy jedu já.

Samotný šampionát se uskuteční ve dnech od 3. do 9.srpna. Centrem všeho dění budou města Liptovský Hrádek a Svit. Pořadatelé tentokrát postavili závodní tratě pouze na řekách. Pojďme si tedy představit všechny závodní sektory:

Sektor I – řeka Belá. Je to řeka s kamenitým dnem a absolutně čistou vodou. Závodní úsek začíná od výtoku z elektrárny nad Dovalovem a končí nad soutokem s řekou váh. Délka závodního úseku je asi 5 kilometrů. Letní průtok této řeky se pohybuje kolem 3m3 za vteřinu.

Sektor II a III – řeka Váh. Větší řeka rychlá řeka kde závodní sektory jsou umístěny pod obcí Králova Lehota až po soutok s řekou Belá. Průměrný průtok na této řece je 6m3 za vteřinu a dno je kamenito písčité.
Sektor IV a V – řeka Poprad. Závodní úseky pořadatelé vytyčili od centra města Svit nad město Poprad a celková délka obou závodních úseků je přibližně 6 kilometrů. Dno je kamenito písčité s průmerným letním průtokem 2m3 za vteřinu.

Hodnotitelé ryby jsou tentokrát pouze lososovité plus lipan. Minimální hodnotitelná délka bodovatelné ryby byla stanovena na 180mm.

Prostředí šampionátu je umístěno do velmi krásné přírody a slovenské řeky jsou stejně tak jako ty naše plné ryb takže se myslím si můžeme těšit na kvalitní šampionát.

Držte nám palce budeme to potřebovat, abychom přivezli nějakou tu medaili. Veškeré informace o šampionátu naleznete na oficiálních stránkách www.youthflyfishing2010.sk. Během šampionátu budu psát zprávy i pro www.muskareni.cz.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva