Snadno dostupný Jungle Cock | CzechNymph.cz
HomeČlánkyRecenze Snadno dostupný Jungle Cock

Snadno dostupný Jungle Cock

Kategorie: Recenze muškařských výrobků | Autor: Miloslav Grim

Vyzkoušejte účinnou napodobeninu peří Jungle Cock...


JC substitute přírodní

Asi všichni známe problém se sháněním skalpů či jen pírek Jungle Cock. Pátráme v prodejnách či v e-shopech a nechápeme proč není běžně k mání. Hlavním důvodem je bezesporu ochrana Gallus sonneratii - nositele tohoto krásného peří. Mezinárodní úmluvou CITES* je stále přísněji regulován obchod s tímto druhem, který by mohl být ohrožen vyhubením. V EU je ochrana ještě přísnější a dovoz druhů, mezi které patří i Gallus sonneratii, je prakticky zastaven.

Většina z nás si však pomyslí, že přece není zapotřebí odchyt z volné přírody. Existují přece farmy, které se zabývají umělým chovem, produkují překrásné skalpy a určitě nabízejí i Jungle Cock … Bohužel tomu tak většinou není. Odchov Gallus sonneratii totiž není tak jednoduchý a hlavně není ziskový. Snůška je velmi malá a z ní malé procento kohoutů. Jediným zdrojem tak zůstává příroda a tak se stává tento produkt nedostatkovým zbožím.

Reakcí některých výrobců vázacích materiálů je nabídka více či méně zdařilých náhrad, a to formou nanesených kapek barvy na běžném peří, nebo plně syntetickým výrobkem. Jeden takový produkt vám nyní představíme.

Jeho výrobcem je firma SYBAI tackle, a dodává na trh pírka ze syntetické fólie s realistickým potiskem „Jungle Cock Substitute“. Mezi hlavní přednosti patří dokonalá kresba vzoru, barevná stálost, vysoká trvanlivost díky speciální povrchové úpravě a také jednodušší vázání. Vybrat si můžeme ze 7 barevných variant:


JC substitute červený
  • „Natural“ – barva originálního Jungle Cock

     

  • „Yellow“, „Orange“,“ Red“ a“ Green““ – pro použití jako „Natural“ ale s možností přizpůsobení konkrétnímu vzoru mušky, čímž lépe dosáhneme požadovaného kontrastu

     

  • „Pink“ a“ Blue“ především pro lososí mušky.

     

Všechny barvy jsou k dispozici v 6 velikostech: 10, 15, 20, 25, 30 a 35mm. Požadovanou velikost jednoduše upravíme zastřižením, takže můžeme pírko zkrátit nebo zeštíhlit přesně podle potřeby. Pírka vyseparujeme nejlépe ohnutím kartičky dle obr. X. Samolepící efekt zadní strany můžeme využít k lepšímu přilnutí k mušce, nebo ho odstraníme promnutím mezi prsty. Bílý rub buď ponecháme, nebo přizpůsobíme mušce nabarvením voděodolným fixem (po odstranění lepidla).

Použitím „Jungle Cock Substitute“ naše mušky nijak neutrpí na kráse a účinnosti – tu můžeme dokonce zvýšit zvolením správné barevné kombinace. Významná je také skutečnost, že přispějeme k ochraně ohroženého druhu a neméně příjemné je to, že ušetříme čas i vynaložené finanční prostředky při nákupu „Jungle Cock“. Zůstává nám jen smířit se s tím, že pírko není pravé a že jde o syntetický materiál. Na druhou stranu však na oblíbený streamer také nevážeme pravé rybí oko nebo šupiny...

* CITES je oficiální zkratka pro Konvenci o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy fauny a flóry - Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora.  

Odkaz na stránky CITES: http://www.cites.org

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva