PH Wings | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

PH Wings

Kategorie: Vázání umělých mušek | Autor: Pavel Adamovský

Základní informace o novém materiálů k vázání suchých mušek i nymf.

PH Wings

S materiálem PH Wings jsem se poprvé setkal na letošním muškařském fóru v Karlových Varech, kdy jej Mirek Málek použil během své vazačské sekce. Kolega Muddler materiál během focení pracovně nazval "zmuchlaný papír", což zhruba vystihuje jeho podobu, ale ne však již možnosti použití PH Wings při vázání umělých mušek.

Podle obchodního názvu by se zdálo, že materiál je určen především k vázání křídel suchých mušek, což je pravda, ale možnosti použití PH Wings zde nekončí. Materiál lze velice jednoduše využít také při vázání hřbítků nymf, blešivců nebo pup chrostíků. Údajně se materiál dá použít i k vázání tělíček pakomárů (zatím jsem nevyzkoušel). Základní barva PH Wings je světle béžová, ale jak vidíte z obrázku, dostat jej můžete v opravdu široké paletě barev.

PH Wing Chrostík

Vázání s PH Wings je velmi jednoduché a zásadně se neliší od podobných materiálů. Pouze nesmíte zapomenout na jednu důležitou věc a tou je zalakování částí mušky, které z PH Wings navážete. Bez této maličkosti by se "zmuchlaný papír" při kontaktu s vodou mohl změnit v papír zplihlý a rozmočený. Takže nezapomeňte inkriminované části vašeho výtvoru přetřít jednou a nebo raději hned dvěma vrstvami laku, u tělíček pakomárů můžete materiál zalít i epoxidem. Na rozmočení se totiž záruka výrobce nevztahuje...

Na obrázcích vidíte mušky, kde je materiál použit. Prvním vzorem je suchý chrostík, kde jsou z PH Wings navázána křídla, další tři vzory napodobují různě barevné pupy chrostíka a PH Wings je zde použit při vázání pochvičky zárodků křídel.

PH Wing Pupa chrostíka PH Wing Pupa chrostíka PH Wing Pupa chrostíka

Na závěr pouze informaci, kde lze materiál objednat. Nenajdete-li jej ve vašem oblíbeném rybářském obchodě, můžete kontaktovat přímo výrobce na jeho emailu.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva