Ryby řeky Traun | Muškaření Rakousko | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyRybyRyby řeky Traun

Ryby řeky Traun

Kategorie: Ryby lovené na mušku | Autor: Pavel Adamovský

Několik obrázků ryb z návštěvy rakouské řeky Traun.

V letošním roce jsem se na rakouskou řeku Traun podíval v druhé polovině června. Během podzimu se mi snad podaří zpracovat všechny materiály, které jsem z Traunu přivezl. Prozatím zveřejňuji pouze několik fotografií s ulovenými rybami.

Na první fotografii je kamarád Michal s přibližně půlmetrovým duhákem. Duhák je na Traunu rybou číslo jedna, alespoň co se týká počtu ulovených ryb. Duhák se intenzivně vysazuje a běžně se chytají ryby okolo čtyřiceti centimetrů. Občas se poštěstí i ryba mezi padesátkou a šedesátkou, ale samozřejmě jsou zde i ryby větší.

Michal s duhákem

Traun je domovem i pěkných parem. Jejich ulovení již tak časté není, ale pokud chytáte na těžkou nymfu, můžete vytáhnout i takovýto kousek, jaký se podařil rakouskému rybáři.

Parma z Traunu

Potočák, se kterým jsem na fotografii, není žádný obr (45 cm), ale pokud se vám takováto ryba připlete mezi úlovky duháků, pak je to vždy příjemná záležitost.

Traun

V Traunu žijí i obrovští tloušti, které však nejčastěji uvidíte z velké vzdálenosti, protože jsou náramě plaší. Tento kousek neodolal mému streameru v proudnější vodě a měl okolo půl metru.

Traun

Za zmínku stojí z rybích obyvatel řeky Traun ještě královské hlavatky, obří štiky a pěkní lipani. Tyto rybí druhy jsme však v červnu na udici nechytli a tudíž zde obrazová dokumentace končí.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva