Nebojme se muškaření | Články o muškaření | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyZákladyNebojme se muškaření - Úvod

Nebojme se muškaření - Úvod

Kategorie: Základy muškaření | Autor: Bohumír Šumský

Úvod k seriálu Nebojme se muškaření.

Tento článek je částí seriálu Nebojme se muškaření, který byl poprvé uveřejněn v letech 2000 - 2002 v časopise Rybářství.

Muškaření je tak zajímavým druhem rybaření, že ten, kdo ho úspěšně zkusil, často mu pak propadá na celý život. Učaruje většinou lidem, kteří rádi zkoušejí něco nového a nespokojují se s poznaným. Protože věřím, že jste takoví i vy, kteří čtete tyto řádky, chci vás postupně přivést k tomu, abyste se naučili muškařit. Vždyť: „Co se v mládí naučíš...“

Nenechte se odradit počátečními obtížemi ani pověrami, které šíří jen ti, kteří to s muškařským prutem pořádně nikdy nezkusili. Říká se, že muškařením se dají lovit jen pstruzi a lipani. Muškařit se prý dá jen na řekách, u nás na rybníku to nemá cenu. Jiný říká: „Já bych se nikdy nenaučil mrskat tím proutkem, abych se do té šňůry nezamotal.“ Nebo: Ty pruty, šňůry a mušky stojí spoustu peněz, kde já bych na to vzal.“ Pokud ale s takovýmito řečmi souhlasíte, už dál ani nečtěte. Pokud ne, sledujte náš seriál, zkoušejte, co vám poradíme, a určitě nebudete litovat. Stanete se totiž muškaři a to vám přinese požitek ze skutečně ušlechtilého sportovního rybolovu, který je navíc i jedním z nejúčinnějších způsobů, a to jak na řekách i stojatých vodách, v pstruhových i mimopstruhových revírech. Navíc se naučíte všímat si více života ve vodě a poznávat ho. Naučíte se ovládat jemný muškařský prut a vaši mušku posadit přesně tam, kam chcete. Naučíte se i mušky sami si vázat. Poznáte, že opravdové uspokojení z vaší lovecké vášně vám přinese spojení vašeho umění a šikovnosti s vaším věděním.

Nasliboval jsem vám toho hodně. Ještě tak to splnit, říkáte si možná. Tak to spolu zkusme.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva