VMK únor 2005 | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyOstatní VMK únor 2005

VMK únor 2005

Kategorie: Ostatní články o muškaření | Autor: Pavel Adamovský

Několik fotografií, poznámek a mušek z únorového setkání Východočeského muškařského klubu, jehož hostem byl Dan Svrček a firma Hends.

V sobotu 19.2.2005 se východočeští muškaři sešli na dalším setkání Východočeského muškařského klubu. Komerční část programu obstarali zástupci firmy Hends, po kterých povídal a vázal Dan Svrček, dvojnásobný medailista z loňského MS na Slovensku.

Miroslav Macháček z firmy Hends

Miroslav Macháček (Hends) představil několik novinek, které firma zařadila do svého muškařského sortimentu. Dovolím si tvrdit, že v našich končinách se dá považovat za revoluční výroba materiálů s luminiscenčními vlastnostmi. Materiály s těmito vlastnostmi se při muškaření občas používají v cizině (např. při nočním lovu mořských pstruhů), ale na pultech českých obchodů budou zřejmě slavit premiéru. Mezi "svítícími" materiály najdeme lametku, crystal flash, trubičky nebo šenylky. Luminiscenční materiály byly poctivě testovány na některých našich revírech a také při rybolovu ve Slovinsku a za určitých okolností dosahovaly mušky vázané z těchto materiálů značně vyšší účinnosti oproti běžným vzorům. Především je-li zamračeno, nastává soumrak nebo při kalné vodě může být použití mušek s luminescenčními vlastnostmi tou správnou volbou

Dalšími zajímavými novinkami jsou bezesporu zonkrové pásky z ondatry a nebo wolframový drátek, určený například pro zpevnění malých mušek. Více informací o novinkách firmy Hends je možné získat na jejich firemním webu.

Dan Svrček

Dan Svrček se nejprve věnoval ve svém povídání loňskému MS na Slovensku. Představil všem revíry, na kterých se závody konaly, jakož i některé úspěšné mušky a taktiku, se kterou slavil na slovenských řekách úspěch.

Druhá část povídání byla zaměřena na lov bílých ryb. Dan, který je velkým příznivcem lovu nelososovitých ryb, se rozvyprávěl o tom, kde a jakým způsobem bílou rybu chytá a řeč přišla samozřejmě i na Danovy oblíbené vzory.

 

Dan při vázání

 

Přinášime vám většinu prezentovaných mušek. První sada je věnovaná úspěšným vzorům z MS na Slovensku, ve druhé sadě můžete vidět Danovy oblíbené mušky pro lov bílých ryb.

Mušky používané při MS na Slovensku

 

Goldhead nymph Goldhead nymph Goldhead nymph

 

 

Goldhead nymph Goldhead nymph

 

 

Nymfa na parmy Zlatohlavá nymfa na bílou rybu Zlatohlavá nymfa na bílou rybu

 

Mušky pro lov bílých ryb

 

Březnovka Černý palmer Pakomár

 

 

Zlatohlavá nymfa Zlatohlavá nymfa

 

 

Nymfa na parmy Zlatohlavá nymfa na bílou rybu Zlatohlavá nymfa na bílou rybu
Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva