VMK leden 2005 | CzechNymph.cz
HomeČlánkyOstatní VMK leden 2005

VMK leden 2005

Kategorie: Ostatní články o muškaření | Autor: Pavel Adamovský

Několik fotografií, poznámek a mušek z lednového setkání Východočeského muškařského klubu, jehož hlavním hostem byl Martin Grün.

V sobotu 23.1.2005 se konalo další setkání Východočeského muškařského klubu. Hlavním hostem programu byl Martin Grün, člen vítězného družstva z loňského ME v muškaření.

Prodej výrobků Honzi Klacla

Již tradičně bylo možné si během setkání doplni vázací materiály o výrobky Honzy Klacla, podle mnohých největšího experta na barvení materiálů u nás.

Bohouš Šumský a Jirka Voráček

Jirka Voráček z pražské firmy Spin&Fly představil noviky své firmy pro rok 2005. Bližší informace najdete na internetových stránkách Spin & Fly.
Martin při vázání
Martin Grün se nejprve věnoval povídání a vázání na téma ME 2004 ve Švédsku, ale později navázal i mušky pro chytání na moři a také svoji úspěšnou Myš, určenou pro chytání velkých ryb v Mongolsku.
Václav Liška s minerálkou
Vydavatel Václav Liška testoval Martinovy mouchy důkladně. Nejprve v rozpustné kávě (zřejmě test kalné vody) a poté v minerálce (test zadržování bublinek hřbítkem z peří CDC).
Májovka Nymfa májovky Májovka
Potírek na moře Myš
Máme možnost se podělit o několik mušek, které Martin navázal. První tři vzory jsou napodobeniny májovek. Jedná se o úspěšné vzory z ME 2004 v Laponsku. Další muškou je potírek pro lov mořských pstruhů a tresek v dánských pobřežních vodách. Poslední vzor je dvanácticentimetrová napodobenina myši, se kterou měl Martin úspěchy při muškaření v Mongolsku.
Jak můžete vidět, nejedná se o žádné složité vzory. Martin sám tvrdí, že preferuje jednoduché mouchy, protože raději chytá, než váže. Martinovo povídání uběhlo velmi rychle a musím říct, že jej byla radost za svěráčkem pozorovat a poslouchat.
Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva