VMK prosinec 2005 | CzechNymph.cz
HomeČlánkyOstatní VMK prosinec 2005

VMK prosinec 2005

Kategorie: Ostatní články o muškaření | Autor: Bohumír Šumský

Krátké shrnutí prosincového setkání Východočeského muškařského klubu doplněné o 19 fotografií Milana Wiša.

První schůzka Východočeského muškařského klubu ročníku 2005 – 2006, tedy ve 21. sezóně jeho činnosti se uskutečnila 10.12. 2005 již tradičně v zasedačce ARO v Pardubicích. Opět plný sál, několik nových tváří a přátelské pozdravy „starých známých“ příznivců muškaření. Hlavním hostem odpoledne byl známý muškař a fotograf – autor např. tradičních rybářských kalendářů Milan Wišo. Více než hodinu Milan promítal svoje fotky z různých cest s muškařským prutem po světě a promítání kořenil historkami k fotkám se vztahujícími i fotkami a popisem osvědčených mušek. Více než hodinu sál ani nedutal. Natolik nás fotky i příběhy zaujaly. Díky Milane!

Na pultu rozprostřel svoje skvělé vazačské materiály Honza Klacl a samozřejmě neopomněl popovídat o novinkách, které také hned nabídl.

I když to nebylo jen zásluhou klubu, vždy jsme se pyšnili také výsledky našich závodníků – členů klubu. Byla to především „náchodská škola“ v čele s Pavlem Macháněm, která nám dělala čest. V roce 2005 se prosadili skvěle i kluci okolo Jirky Šulce, který vše zorganizoval, tedy družstva z klubu Jaroměř – Česká Skalice. Třetí místo v 1. lize družstva Šulc, Karban, Chyba s trenérem Klímou a rovněž 3. místo i ve 2. lize družstva Roman a Miloš Jörkové, Votke, Vašata stojí za výraznou pochvalu. Skvěle si vedli kluci i na MS juniorů. Roman Jörka, jako člen mistrů světa, našeho A družstva, získal i 4. místo mezi jednotlivci. Bronz vybojovalo „béčko“, které zase vedl Jirka Šulc jako trenér. Blahopřejeme a jen tak dál!

Příští klubová schůzka se uskuteční 14.ledna od 14:00 hod. Hlavním hostem bude Lukáš Pazderník, dvojnásobný mistr Evropy a své zboží nabídne a o nabídce firmy obecně promluví Jirka Voráček ze Spin & Fly.

Na Vaši hojnou účast se těší Bohouš Šumský

Vybarané fotografie z přednášky Milana Wiša:

Grónsko

 

Black streamer Na Kangia river

 

 

Siven z jezera Quorqut Siven z Kangia river

 

Kamčatka

 

Losos coho Siven malma duhák z Kamčatky

 

 

Rusher's steelhead pearl fly Starlite leech fly

 

Laponsko (Švédsko)

 

Black jig March Brown stramer CH

 

 

Shrimp

 

 

Půlnoční muškaření na Gafsele Pstruh z Gapejaure

 

 

Síh

 

Norsko

 

Brown black streamer Fry peacock lila

 

 

Mackerel Fly YB Makrela na mušku

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva