VMK v březnu 2005 | CzechNymph.cz
HomeČlánkyOstatní VMK v březnu 2005

VMK v březnu 2005

Kategorie: Ostatní články o muškaření | Autor: Bohumír Šumský

Zpráva z posledního letošního setkání Východočeského muškařského klubu.

Jirka Klíma

Naposledy 19. března před novou sezónou se sešel Východočeský muškařský klub, a zakončil tak 20. ročník své činnosti. Když jsem uváděl jednání klubu, nezbylo mi než trochu rekapitulovat uplynulých 20 let a vzpomenout na Josku Padriána, který mi s vedením od počátku pomáhal i na ostatní kamarády, členy klubu, kteří již nejsou mezi námi. Zároveň jsem vyzval všechny seniory klubu a tímto vyzývám i vás, všechny padesátníky a starší, aby se aktivně zúčastnili II. ročníku Poháru veteránů, který bude zároveň „Memoriálem Ing. Josefa Padriána“. Přátelské klání proběhne koncem června v Kostelci nad Orlicí na známých závodních tratích.

Komerčním i odborným hostem byl tentokrát staronový trenér české muškařské reprezentace Jiří Klíma. Společně jsme zavzpomínali a zjistili tak, že Jiří byl hostem našeho klubu již po osmé. Zájem o jeho precizně připravené přednášky spojené s vázáním nějakých originální vzorů umělých mušek je trvalý. Zájem neklesá ani o nabídku zboží z jeho firmy. V úvodu Jiří zavzpomínal ještě na poslední MS na Slovensku a sdělil nám některé své postřehy a poznámky k taktice, muškám, ale i k organizaci a vzpomněl na některé originální zážitky. V další části vystoupení prezentoval některé novinky z nabídky své firmy, které na klub přivezl. Pokud se to týkalo vazačského materiálu, hned ve svěráčku předvedl jeho využití. Kukly chrostíků a bobše vázal technikou napolo překrývaného ovíjení tlustší vinilové pásky okolo ramínka háčku. Kukly byly podložené silnější bílou nití, bobši dabingem. Důležité bylo zvýraznění článkování a ztmavení hřbítku pomocí permanentních vodostálých fixů. Mimořádně zajímavá byla i mininymfa do větších hloubek v proudných tazích, jejíž tělíčko tvořilo pouze na ramínku nalité a obarvené olovo a jediné vázání byla hlavička s několika málo chloupky. Kombinace ukázky nových zajímavých vzorů mušek s okamžitou možností zakoupit si vše potřebné na místě a hned třeba doma večer si vázání vyzkoušet, je jistě zajímavá a lákavá. Po závěrečné diskusi promítl a okomentoval ještě Jiří zajímavé video z MS v Kanadě někdy z poloviny 90. let.

Spolu s členy klubu jsme konstatovali, že se program jubilejního ročníku celkem vydařil. Ocenili jsme zvláště perfektně připravené i zajímavě prezentované vystoupení Dana Svrčka a všechny zaujal svým bezprostředním a zajímavým vystoupením i Martin Grün. Na klubu se také nově představily firmy bratří Hanáků a Spin & Fly Jirky Voráčka.

Přeji všem úspěšnou a duši povznášející sezónu 2005 a těším se na setkání u vody!

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva