3 vzory Luboše Rozy | Závodnická kolekce mušek Fulling Mill | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyUmělé mušky3 vzory Luboše Rozy z nové kolekce jeho mušek od Fulling Mill

3 vzory Luboše Rozy z nové kolekce jeho mušek od Fulling Mill

Kategorie: Umělé mušky | Autor: Luboš Roza

Luboš Roza vybral 3 nejoblíbenější vzory z rozšíření jeho kolekce mušek od firmy Fulling Mill.


Nová kolekce mušek Luboše Rozy od firmy Fulling Mill

Během prvního roku oficiálního prodeje mého výběru mušek se ukázalo, že spolupráce s firmou Fulling Mill byla tou správnou cestou. Mnoho spokojených zákazníků, mnoho krásných úlovků a mnoho dobrých zpětných vazeb nás přimělo rozšířit tento sortiment závodních mušek. Po skvělých a účinných vzorech nymf a suchých mušek jsme k těmto kategoriím přidali i streamery a zátěžové mušky, což jsou mušky tolik typické pro českou muškařskou školu. Krátké nymfování bylo základním kamenem dnes už běžně využívaného nymfování s dlouhým návazcem a s tímto stylem lovu už se dokážeme lépe dostat do hlubších vod i díky delším muškařským prutům a lehčím a delším návazcům. Proto dnes můžeme ryby lovit i v hloubkách, kam se dříve dostávalo jen s těží. Díky pokroku v tungstenových muškách a vůbec celé nabídce tungstenových zátěží je možnost vázat i takové zátěžové vzory, které nejen že zatáhnou ostatní mušky na přívěsu do hloubky, ale dokážou být taky lákavým soustem. Z nového sortimentu mušek kolekce z Fulling Mill bych vybral po jednom vzoru, ke kterému mám nejblíže a který mi přinesl nemalé úspěchy na závodním poli.


Woolly Bugger černo-zelený B/P

Z kategorie streamerů je velmi těžkou zbraní Black and Green. Tenhle streamer u mě nechybí v žádné základní sestavě. Jednoduchý černý kartáč s malým chartreusse tipem je naprosto perfektní kombinace pro většinu světových vod. Green and Black je jeden ze streamerů, který mi pomohl při zisku mé poslední zlaté individuální medaile na mistrovství světa. Velmi dobře na něj reagují jak pstruzi potoční, tak i duhoví a nebylo pro mě žádným překvapením ani mnoho úlovků lakerů v Kanadě a dalších druhů ryb. Tahle muška už se mnou projela velký kus světa a proto nechybí ani v mé knize Flyfishing World.


CDC Jepice olivová B/P

Dalším premiantem, tentokrát z řad suchým mušek, je bezesporu CDC Olive. Na první pohled bych mohl říct až směšně jednoduchá a možná i neatraktivní muška. Už se mi mnohokrát potvrdilo, že muška nemusí být ani složitá a ani krásná, aby byla účinná. Tato šedá myška rozhodně vyniká svojí účinností při lovu na jepice. Velmi pravděpodobně tím, že celá muška je navázána z peří CDC, dokáže perfektně sednout na hladinu a vytvořit tak velmi reálný obrys líhnoucího se hmyzu. Ryby berou tuhle mušku bez jakýchkoliv zábran a velmi jí důvěřují. Tahle muška rozhodně má své místo v mé krabičce a nejednou mi vytáhla trn z paty.


Tungstenový jig s oranžovou hrudí extra-těžký B/P

Třetí muška je z kategorie zátěžovek. Přesně těch, které neplní jen účel potopení, ale jsou skvělé i k lovu ryb. Tahle velmi snadná a prudce účinná zátěžová muška s názvem French Bomb je opět příklad vzoru dokonalého svoji jednoduchostí. Kombinuje v sobě totiž dva účinné vázací materiály v základních barvách. Tím prvním je populární paví spectra dabing a druhým ostrý růžový UV dabing. Tuhle bombu milují pstruzi i lipani a patří k základním zátěžovkám v mém repertoáru.

Věřím, že mušky z kolekce 2021 najdou oblibu mezi muškaři u nás i ve světě, všechny vzory jsou mé oblíbené a především vyzkoušené na mnoha různých revírech po celém světě. Přeji všem nadšeným muškařům, aby je dnešní složitá doba nezastavila v poznávání vod a v krásných úlovcích.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva