Hit mezi háčky | Gamarový háček Klíma | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyVázání Hit mezi háčky

Hit mezi háčky

Kategorie: Vázání umělých mušek | Autor: Jiří Klíma

O využití červeného blešivcového háčku.


Již dlouhou dobu se používají běžně dostupné gammarové háčky v bronzové barvě. Jejich barva se jaksi vžila do podvědomí rybářů – muškařů, a přesto se v poslední době dostávají do popředí i barevné modifikace háčků, které mají zvýšit zájem o naše nástrahy.

Hitem mezi háčky se proto staly muškařské gammarové háčky v červené barvě, které již svojí netypickou a dráždivou barvou lákají ryby k záběru, když ostatní nástrahy zůstávají nepovšimnuty. Jsou vynikající nejen pro vázání blešivců, ale mají mnohem širší použití. Jsou také skvělé například pro vázání larev pakomárů, které jsou účinnou nástrahou především na stojatých vodách. Háčky jsou dráždivé nejen pro lov lososovitých ryb, ale jsou vynikající i pro lov ostatních ryb, především kapra a okouna.

Vázání mušek na tyto háčky je velmi jednoduchou záležitostí a mnohdy vyvstává dojem, že se dá chytat na samotný háček, neboť již svým tvarem připomíná larvu pakomára – patentku. Barevná modifikace háčku je dalším nezbytným doplňkem gammarových bronzových, zlatých a černě niklovaných háčků a pro svoji účinnost si jistě ve velmi krátké době najde tento háček místo v krabičce každého muškaře.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva