Výběr muškařského navijáku | články o muškaření | CzechNymph.cz
HomeČlánkyNáčiníJak vybrat muškařský naviják Hanák Competition?

Jak vybrat muškařský naviják Hanák Competition?

Kategorie: Muškařské náčiní | Autor: Pavel Adamovský

Malá pomůcka, jak se lépe orientovat v sortimentu muškařských navijáků od Hanák Competition.


Muškařské navijáky Czech Nymph

Sortiment české firmy Hanák Competition se neustále rozrůstá a pro začínající muškaře může být složité se v sortimentu orientovat. Pojďme se podívat na sortiment muškařských navijáků a já se pokusím udělat základní přehled o tom, jak můžeme k výběru muškařského navijáku přistoupit.

Základní informace o muškařských navijácích najdete v článku Jak vybrat muškařský naviják na našem webu. Tentokrát se zaměříme na to, jak se lépe orientovat v sortimentu muškařských navijáků Hanák Competition.


Muškařský naviják Hanak Competition Wave

Nejlevnější

Řada Wave patří u Hanák Competition k základním výrobkům za tu nejlepší cenu, a to skrze celý sortiment – muškařské pruty, muškařské šňůry a také muškařské navijáky. Fajnšmekři si asi řadu Wave nekoupí, ale pokud je faktor ceny pro vás hodně důležitý, pak je řada Wave ta správná volba. A věřím, že spousta z vás bude souhlasit, že intenzita rybářského prožitku není vždy nutně závislá od ceny našeho muškařského vybavení.

Muškařské navijáky Wave jsou prodávané ve 3 velikostech, 2-4 (suchá muška, evropské nymfování), 4-6 (klasický univerzál použitelný téměř na všechny muškařské metody s odpovídající šňůrou) a 6-8 (naviják pro jezerní muškaření, streamerování a nebo lov větších ryb – např. štik).


Muškařský naviják Hanak Competition Superb

K levným navijákům bych přiřadil i typy River a Lake. Ty jsou sice v základu o něco dražší, ale v ceně jsou již 3 plastové cívky, a také další dodatečné cívky se dají pořídit za hubičku. Pokud chcete lovit na více muškařských šňůr, pak se na tyto navijáky podívejte. Někoho může odradit cívka z plastu, ale tento materiál využívají i renomované světové firmy a především u jezerního muškaření je koncept plastových cívek populární, praktický a levný.

Nejdražší (nejlepší)

V sortimentu muškařských navijáků Hanák Competition nenajdeme skutečně drahé superprémiové navijáky, firma se zaměřuje především na výrobky za rozumnou cenu. Mezi dražší modely patří určitě prémiová řada Superb, která nabízí celokovové navijáky s extra velkým obvodem cívky, což urychluje jak navíjení muškařské šňůry, tak i její opotřebení.


Muškařský naviják Hanak Competition Superlight

Nejlehčí

O tom, že váha našeho muškařského vybavení je důležitá, asi nemusíme dlouho polemizovat. Díky novým materiálům jsou dnešní muškařské pruty i  muškařské navijáky mnohem lehčí a jemnější, než tomu bylo dříve. A hledání toho nejlehčího zřejmě nikdy neskončí. Hanák Competition k tomuto tématu přistoupil zavedením řady Superlight (muškařské pruty i muškařské navijáky). Nejlehčí muškařský naviják se dnes dostane na pouhých 69 gramů. Ne každý ovšem preferuje extra lehké muškařské navijáky, například pro delší pruty může být kvůli vyvážení muškařské udice a navijáku vhodnější muškařský naviják o něco těžší.


Muškařský naviják Hanak Competition Lake Pro

Speciální

Další muškařské navijáky od Hanák Competition můžeme nazvat jako speciální, protože jsou vždy určeny k jednotlivým muškařským technikám, a těm také lépe odpovídá konstrukce výrobku. Zde jsou uvedeny některé ze speciálních modelů.

Streamer – robustnější muškařský naviják určený pro lov dravců streamerováním. Tento muškařský naviják můžeme využít i pro jezerní muškaření.

Lake Pro – muškařský naviják extra kapacitou cívky určený pro jezerní muškaření, když chceme použít speciální muškařské šňůry se silnější hlavou a větší délkou pro extra dlouhé hody.

Alpen Nymph – muškařský naviják určený pro lov na nymfu. Tak trochu designová záležitost ve specifické (ale elegantní) barvě, určená pro muškařské pruty stejného jména.

Lady – další designová záležitost – růžové provedení jinak univerzálního muškařského navijáku.


Muškařský naviják Hanak Competition Czech Nymph

To nejprodávanější nakonec

Samozřejmě i u Hanák Competition najdeme „střední třídu“ muškařských navijáků – ta se většinou prodává nejčastěji. U Hanák Competition se jedná o řadu Czech Nymph. Na trhu již bylo několik generací této úspěšné řady. Tyto muškařské navijáky jsou určené pro muškaření na řekách a potocích a podle velikosti je můžeme využít pro všechny druhy muškaření – suchá muška, mokrá muška, nymfování i lehčí streamerování (popř. jezerní muškaření). Především velikost 4-6 je opravdu univerzální muškařský naviják a pokud si nemůžete ze sortimentu vybrat, pak doporučuji začít s touto řadou a u případných dalších nákupů se následně posouvat směrem k muškařským navijákům se speciálnějším zaměřením.

Závěrem

Doufám, že vám tento článek pomohl se trochu orientovat v sortimentu muškařských navijáků české firmy, která dodává na náš trh nejširší sortiment muškařských navijáků pod svojí značkou. Nedělejte si iluze, Hanák Competition navijáky přímo nevyrábí, ale nakupuje u výrobců v Asii. Ale před uvedením každého typu naviják odborně otestuje v místních podmínkách, takže si můžete být jisti, že vámi vybraný muškařský naviják bude vhodný pro muškaření na českých vodách. Možná podobné nebo i stejné typy navijáků najdete i pod jinými značkami, ale vždy před nákupem zvažte, zda je lepší hledat pouze tu nejlepší cenu, nebo zda podpoříte české dodavatele a prodejce, kteří u nás platí daně a také investují do rozvoje muškaření u nás.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva