Jaký muškařský prut na české řeky? | CzechNymph.cz

🔥 POZOR: Všechny objednávky na CzechNymph.cz přes Zásilkovnu na výdejní místo NYNÍ JEN ZA 6️⃣0️⃣,- Kč! 🎣🔝😍

HomeČlánkyNáčiníJaký muškařský prut na české řeky?

Jaký muškařský prut na české řeky?

Kategorie: Muškařské náčiní | Autor: Pavel Adamovský

Odpověd na jednu z nejčastějších otázek našich zákazníků ohledně výběru muškařského prutu aneb naše doporučení pro výběr muškařského prutu na české revíry.


Muškařský prut Hanak Competition 4v1

Velmi často se na nás obracejí začínající muškaři s otázkou, jaký muškařský prut je ideální pro začátky muškaření na českých revírech. Odpověd může být značně složitá, ale to začínajícímu muškaři výběr neusnadní. Takže moje jednoduché doporučení pro muškařský prut pro začátečníky zní takto:

Ideální prut pro muškaření v České republice je jeden z dvojice Hanak Competition Czech Nymph 4v1 nebo Hends GPX 2v1 - oba v AFTMA 3.

Důvody jsou následující:

- koncept 2v1 (4v1) značně rozšiřuje možnosti využití prutu, hlavně pro dvě základní muškařské metody - suché muškaření (prut v kratší verzi) a evropské nymfování (prut v delší verzi)

- možnost změny délky prutu umožňuje lovit na větších i menších tocích

- AFTMA 3 je dnes optimální pro lov ryb různých velikostí - zvládne občas větší rybu a je ideální pro zdolávání ryb střední a menší velikosti, které u nás převládají

-  koncept variabilního muškařského prutu je vhodný pro muškaře, co budou muškařit v různorodých revírech, nevyžadujících speciální muškařskou udici (což je většina našich řek a říček)

A má koncept těchto variabilních muškařských prutů i nějaké nevýhody? Snad jen jednu - pokud chcete měnit velikost prutu přímo u vody, vždy musíte počítat s tím, kam dát díly - nástavce. Jedno řešení je zasunout díly do zadní kapsy muškařské bundy nebo muškařské vesty. Druhé řešení je rozhodnout se před započetím rybolovu, na kterou délku prutu budete lovit, a nechat přebytečný díl ve vašem automobilu.

Pokud máte k výběru prutu nějaké dotazy, rádi je zodpovíme - kontaktujte nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře, e-mailu nebo Facebookového profilu!

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva