Nové místo na muškařské mapě - Rybník Kouty | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyRevíryNové místo na muškařské mapě - Rybník Kouty

Nové místo na muškařské mapě - Rybník Kouty

Kategorie: Muškařské revíry | Autor: Pavel Adamovský

V letošní sezóně (2004) byl otevřen další pstruhový revír vhodný pro jezerní muškaření - rybník Kouty.

Rybník Kouty

Možností pro kvalitní jezerní muškaření je u nás v republice stále poskrovnu a proto (alespoň pro mne) je vždy otevření dalšího nového revíru velikou událostí.

O možnostech muškaření na rybníku Kouty jsem se však dozvěděl až ke konci sezóny díky kamarádům (kteří tuto novinku slyšeli od svých kamarádů) a tudíž možností k rybářské návštěvě nového revíru se mnoho nenaskytlo. V Koutech jsem byl všehovšudy zatím dvakrát. První návštěvu jsem si užil s dcerkou bez prutů a podruhé jsme koncem sezóny s kamarádem a pruty bezmocně hleděli na dvoucentimetrovou vrstvu ledu, který rybník pokrýval.

I bez praktických zkušeností z rybolovu mi však již Kouty přirostly k srdci a zcela jistě se na revír vypravím v příští sezóně. Co mě asi nejvíce ovlivnilo, byl výčet výhod, který jasně převyšuje počet nevýhod.

Rybník Kouty

První nezanedbatelnou výhodou je poloha rybníku, který je vzdálen hodinu jízdy od Prahy (a pouze o něco déle trvá cesta z Brna). Druhou je zcela bez diskuze okolí revíru, který se nachází v nenarušené přírodě Českomoravské vrchoviny se spoustou možností k rekreaci nejen pro rybáře. Jako třetí plus bych zmínil blízkost hotelu Kouty (vlastník rybníku), kde vám prodají povolenky, ubytují vás (přes léto i levněji v chatičkách) a samozřejmostí je i celodenní kuchyně. Hotel Kouty je výborně vybaven i pro korporátní klientelu (školící prostory, tenisové kurty, sauna...), takže pokud chcete spojit příjemné s užitečným, není problém zde uspořádat firemní výjezdní zasedání a když je chvilka volného času, tak si zajít na ryby. A abych nezapomněl, tou největší devizou je samotný rybník. Ve své "velikostní kategorii" jej rozhodně řadím k tomu nejlepšímu, co jsem zatím v naší republice navštívil. Výhodou číslo pět bude blízkost dalších revírů pro muškaření. Nedaleko jsou pstruhové Sázavy 11P a 12P, za chvilku se dostanete i na konkurenční revír Pilský rybník a v okolí je i spousta malých pstruhových revírů a pro vyznavače lovu bílé ryby samozřejmě i mimopstruhová Sázava. Jako poslední výhodu uvedu fakt, že rybník má v pronájmu Martin Píbil, majitel sádek v Ledči nad Sázavou. Pan Píbil nasazuje ryby z vlastních zdrojů a existuje tudíž jednoduchá kontrola, jak kvalitní ryby se do revíru vysazují.

Duháci z Koutů

Nevýhod u rybníku Kouty jsem zas tolik nenašel. Někomu se může zdát tříhektarový revír příliš malý (pro někoho to může být naopak výhoda), každopádně zde existuje riziko, že pokud se neohlásíte předem, možná na vás ani nevyzbudou povolenky a nebo vás může odradit počet rybářů, kteří přijeli před vámi. Muškařům, kteří jsou alergičtí na vláčkaře (doufám, že jich moc není) se nebude líbit, že je v Koutech povolena i třpytka. Možná by nebylo na škodu, kdyby se v hotelu daly zakoupit základní muškařské věci (vlasce, mušky a pár dalších drobností) a také zapůjčit muškařské vybavení. Mým osobním přáním by bylo vylepšení komunikace s námi muškaři, aby se nestalo, že člověk musí ujet 85 kilometrů, aby zjistil, že je rybník zamrzlý. Ke zlepšení v této oblasti možná v budoucnu dopomohou i naše stránky.

Byl bych rád, kdybych tímto článkem nalákal alespoň několik muškařů k první návštěvě rybníku Kouty během roku 2005. Je nás totiž hodně, co neustále brbláme nad kvalitou svazových vod. Bylo by také občas dobré podpořit ty, kteří se snaží dělat věci jinak a lépe.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva