Oživujeme mušku při streamerování | Muškaření | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyTechnikyOživujeme mušku při streamerování

Oživujeme mušku při streamerování

Kategorie: Muškařské techniky | Autor: Pavel Adamovský

Člověk nemusí vždy chytat, aby se naučil nové věci. Stačí se koukat na ostatní. V Kostelci jsem pozoroval Jirku Klímu při streamerování.


irka Klíma oživuje streamera pohybem šňůry

Jeden ze zážitků, který jsem si odnesl z ME v Kostelci nad Orlicí v roce 2000, se udál při závodu kapitánů družstev. Zde o prvenství urputně bojovali Jirka Klíma a Milan Janus. Většinu závodu jsem sledoval pozdějšího vítěze Jirku Klímu, který chytal na regulovaném úseku. Zde byli vysazení duháci a siveni a sem tam se vyskytoval i nějaký lipan.

Jirka za celý závod nevstoupil do vody, stále chodil po břehu v teniskách. Většinu času streameroval a jeho streamer měl na vysazené ryby smrtící účinnost. Určitě byl důležitý výběr správné mušky, ale mě především zaujala Jirkova práce se šňůrou. Střídal různé způsoby vedení streamera - od volného splavávání až po aktivní vedení mušky. Na obrázku můžete vidět Jirku při aktivním vedení streamera. Pozorně si všimněte především muškařské šňůry. Často tímto způsobem streamera "oživoval".

Vyzkoušejte si tuto techniku u vody. Zdá se to snadné, ale bude vám chvilku trvat, než vás bude šňůra poslouchat. Na otázku, zda je lepší vést streamera pasivně nebo aktivně, vám ale neodpovím. To musíte vyzkoušet sami. Každopádně právě schopnost experimentovat a zkoušet nové věci bývá v muškařině často klíčem k úspěchu.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva