Okoun na mušku | Muškaření | CzechNymph.cz

🔥 Sezona lovu na SUCHOU MUŠKU právě začíná! 🎣🥳 Vybavte se pro lov touto královskou muškařskou disciplínou! 👑😍

HomeČlánkyMuškařské výpravy"Od vody" - Chladný zářijový den na MP

"Od vody" - Chladný zářijový den na MP

Kategorie: Muškařské výpravy | Autor: Pavel Adamovský

Tip jak lovit, když bílá ryba na MP revírech již není tak aktivní jako ve vrcholném létě.


Září začíná měnit pravidla hry při muškaření na MP revírech. Chladné noci a ochlazování vody má negativní vliv na aktivitu tloušťů, které sice stále můžeme úspěšně lovit, ale lov je již o něco složitější než během prázdninových letních měsíců. Kromě nižší aktivity již tloušti v této době mizí z proudných a mělkých úseků a postupně se začínají stahovat do hlubší vody, kde je jejich lov obtížnější.

Pokud vás bílá ryba ignoruje, můžete zkusit lov jiné ryby, u které s ochlazováním vody apetit neklesá - okouna říčního.

Pro situaci, kdy bílá ryby nebere (a vy to zjistíte až přímo u vody) mám jeden jednoduchý tip zvláště pro ty, co loví na MP vodách na francouze. Zkuste jako koncovou mušku žížalku (squirmy wormy) a pokud ve vaší vodě nějaký okoun žije, uvidíte, že záběry na sebe nenechají dlouho čekat. Přesně tak jsem to udělal na mé poslední návštěvě MP Litávky  a několik okounů mi spravilo radost po hodině marného hledání bílé ryby.

S žížalkou na tlouště jsem nikdy žádné terno neudělal a proto doporučuji jako přívěsnou mušku nechat vaši oblíbenou tloušťovku, protože záběr od tlouště určitě také vyloučený není.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva