Největší muškařská výstava Evropy | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyOstatní Největší muškařská výstava Evropy

Největší muškařská výstava Evropy

Kategorie: Ostatní články o muškaření | Autor: Pavel Adamovský

Reportáž z muškařské výstavy v Anglii.

South East Flyfishing Show 2002 - vstupní brána

South East Flyfishing Show 2002. Největší muškařská show v Evropě! To hlásala všechna anglická muškařská periodika začátkem roku 2002. Vlastně ne periodika, ale placená inzerce v těchto časopisech. Termín: 10. březen, místo: Ardingly, West Sussex. Vzhlem k tomu, že sezóna v Anglii ještě pořádně nezačala (na většině anglických jezer a nádrží začíná sezóna v druhé polovině března), rozhodl jsem se tento anglický zázrak prověřit na vlastní oči.

Na jih Anglie jsem jel s očekáváním pompézní akce, která bude odpovídat počtu muškařů na britských ostrovech (údajně okolo 1 miliónu). Trochu mě zarazilo, že jsem Ardingly nenašel na mapě na první pohled. Napodruhé se to již díky rejstříku zdařilo. Ardingly je větší víska nacházející se v malebné jihoanglické krajině nedaleko londýnského letiště Gatwick. Jasně, to je přece poloha výhodná pro zahraniční vystavovatele.

Parkoviště v Ardingly již bylo při mém příjezdu plné automobilů. Do areálu výstaviště vedla skromná branka v budově, která mi lehce připomínala jedno stavení lhovického JZD (matná vzpomínka z dětství). Ani vstupem do hlavní výstavní haly jsem nebyl moc nadšen – žádná pompéznost, žádná velkolepost – prostě jednoduchá obrovská hala, sloužící k výstavám čehokoliv, jen ne tak “luxusního“ zboží, jakým se muškařská výbava občas stává.

South East Flyfishing Show 2002

V tuhle chvíli se možna tahle muškařská show jeví jako pěkné fiasko, ale musím vás zklamat. Je sice pravda, že jsem očekával mnohem více vystavovatelů (celkový počet byl asi necelých čtyřicet), větší zahraniční účast a možná v skrytu duše i nějaké české výrobky, ale fiasko se opravdu nekonalo. Mezi vystavovateli byli výrobci, obchodníci, vazači, zástupci soukromých revírů a zájmových asociací. Během celé akce probíhal i doprovodný program s přednáškami a demonstracemi předních anglických muškařů. Co tedy zaujalo mne?

Moc se mi líbil stánek anglické firmy Greys. Tato firma vyrábí kompletní sortiment muškařských prutů a již před výstavou jsem na ni slyšel velice dobré reference. Greys nemá takovou tradici jako jiní výrobci muškařských prutů (firma vznikla poměrně nedávno), ale její sortiment kvalitních prutů s celoživotní zárukou v různých cenových kategorií mne zaujal na první pohled. A navíc vlastnit prut na jezerní muškaření se značkou "made in UK" má také něco do sebe.

Další stánek, kde jsem strávil dobrou půlhodinku, okupovala firma Coch Y Bonddu. Nelekejte se, nejedná se o žádné arabské kočovníky hrající si na Jamese Bonda. Jméno pochází z waleštiny (název mušky napodobující listokaze zahradního) a firma se zabývá prodejem muškařské literatury. Od tohoto stánku jsem odcházel téměř šílený, protože jsem si prostě nebyl schopen vybrat. Na stánku bylo vystaveno zhruba 200 knih zabývajících se muškařinou. Od knížek sto let starých až po horké novinky. Pokud si chcete rozšířit vaši knihovničku, podívejte se na firemní stránky, ale je možné, že pokud nebudete vědět, co vlastně chcete, tak dopadnete jako já.

Stánek firmy Coch Y Bonndu

Chuť jsem si spravil u stánku England ladies Fly fishing Association (Anglické dámské muškařské asociace), kde dámy vyprodávaly za dvě a půl libry videokazetu s Johnem Wilsonem a Charlesem Jardinem a o několik metrů dále, kde se dal za jednu libru zakoupit poslední výtisk časopisu Trout Fisherman. Konečně se mi začala vracet moje stolibrová investice za benzín, jídlo a ubytování. Vrcholem výstavy pro mě bylo druhé anglické setkání s Charlesem Jardinem. Poprvé jsem jej potkal na podobné show u Rutland Water (jedna z největších umělých pstruhových nádrží v Anglii) a tentokrát jsem navštívil jednu jeho přednášku a demonstraci techniky nahazování. To je ale na samostatný článek.

Výstavu jsem opustil asi po 3 hodinách, protože déle se v nevytopené hale nedalo vydržet. S batohem plným propagačních materiálů jsem se chystal k odchodu, avšak nedalo mi, abych se ještě na malou chvíli nezastavil před stánkem s pestrou nabídkou různých skalpů. Pohled do poloprázdné peněženky mě však rychle vrátil zpátky na zem a já tak odolal i těm posledním lákadlům téhle ,,velkolepé,, show. Suma summárum: výstava nezklamala, ale jezdit na ni přes půl Anglie příště asi nebudu. Tak velký rozdíl mezi největší evropskou show a lokální muškarskou výstavou totiž zase nebyl.

Pokud jste dočetli až sem, měl bych na vás prosbičku. Můžete mi napsat, jak dopadly letošní rybářské výstavy doma v Čechách? Ty jsem bohužel letos prošvihl.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva