Farlows | O muškařském obchodu v UK | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyOstatní Na návštěvě u Farlows

Na návštěvě u Farlows

Kategorie: Ostatní články o muškaření | Autor: Pavel Adamovský

O tom, jak vypadá jeden z nejlepších muškařských obchodů v Evropě.

 

Pokud vás někdy náhodou vaše cesty zavedou do Londýna, nenechte si ujít návštěvu jednoho z nejlepších rybářských obchodů v Evropě - Farlows. Historie firmy Farlows sahá až do roku 1840, kdy Charles Farlow otevřel svůj první rybářský obchod. Současný obchod pak najdeme přímo v centru Londýna nedaleko známého náměstí Trafalgar Square na adrese 9 Pall Mall.

Farlows Farlows

Jestliže je něčeho v obchodě málo, tak místo a prostor to rozhodně není. Kde jinde můžete nakupovat rybářské a lovecké potřeby ve třech rozlehlých patrech s několika místnostmi? Většinu sortimentu tvoří muškařina, ale najdeme zde i výrobky pro třpytkaře a myslivce. Značnou část nabídky tvoří i oblečení a doplňky pro pobyt v přírodě - také však specializované pro rybáře a lovce. Ze známých značek tu najdeme např. Sage, Greys, Redington, Orvis, BFR, Veniard a mnohé další. Část prostoru má pronajatý i firma Hardy, která zde provozuje tzv. obchod v obchodě (shop-in-shop), takže zde samozřejmě můžeme zakoupit i většinu výrobků této značky, kterou považují Angličané za Rolls-Royce mezi muškařskými výrobci.

Farlows Farlows

Osobně mě v nabídce nejvíce zaujal výběr muškařských prutů, kterých je na obchodě více než dvě stě. Své kouzlo má i čtenářský koutek s bohatým výběrem knížek a videokazet. Můžete se zde posadit do pohodlného křesla a listovat si v muškařské literatuře, posledních číslech časopisů nebo si jednoduše videokazetu přehrát na videu.

Farlows Farlows

Jediná část sortimentu, ke které bych měl částečné výhrady, byly vázací materiály. Přestože nabídka byla několikanásobně větší než u většiny českých obchodů, očekával jsem, že zde dostanu i některé "speciality", které se i v Anglii těžce shání. Bohužel na moji otázku, zda vedou kůži z krtka a speciální oranžovou šenylku na lury, prodavač pouze zakroutil hlavou. Především některé muškařské speciálky v jiných částech Anglie můžou v sortimentu vázacích materiálů s obchodem Farlows lehce konkurovat.

Farlows

Poslední komentář bude patřit prodavačům. Všichni přesně ví, o čem mluví a nikdy vás do žádného nákupu nenutí. Asi je jim jasné, že tak jako tak si v obchodě stejně něco vyberete. A pokud ne vy, tak určitě někdo jiný. Mezi osmi miliony obyvatel Londýna se přece pár ochotných zákazníků určitě najde.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva