Převážíme pruty | Rybářský tip | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyOstatní Převážíme pruty

Převážíme pruty

Kategorie: Ostatní články o muškaření | Autor: Pavel Adamovský

Jednoduché a geniální. Nemám jiných slov pro tip, který ušetří mnoho času při skládání prutu a hodně nervů při rozmotávání návazce.

Pruty za stěračem

Jednoduché a geniální. Nemám jiných slov pro tip, který ušetří mnoho času při skládání prutu a hodně nervů při rozmotávání návazce.

Na ryby jezdím téměř výhradně automobilem a často se mi stává, že se během jedné rybářské návštěvy přemísťuji mezi jednotlivými částmi revíru nebo i mezi dvěma různými revíry. Standardním postupem pro mně vždy bylo rozložení prutu na dvě části a jeho uložení na zadní sedačku automobilu. Tajně jsem vždy doufal, že si jednoho dne pořídím nosič na pruty, něco podobného, co jsem viděl ve Skotsku u místních lososářů.

Rozkládání a skládání prutu se stalo historií od toho okamžiku, kdy jsme se při jedné letošní jarní výpravě chystali s Danem Svrčkem přejíždět z bodu A do bodu B. Právě jsem začínal nacvičeným chmatem skládat svůj mušák, když z Dana vypadlo: „Hodíme to za stěrače…“. Nejprve jsem si Dana nedůvěřivě prohlédl, protože jsem měl podezření, zda studená voda (a nebo hlt domácí slivovice) nezačaly negativně působit, ale v tom okamžiku již byl Danův prut posazený na předním skle našeho automobilu. I přes to, že můj prut pochází z mnohem nižší cenové kategorie než Danův, nepředstíralo se mi zrovna lehce, že se nic neděje, a se zdánlivým ledovým klidem jsem zasunul svého Fenwicka pod druhý stěrač.

Pruty za stěračem

Způsob uchycení prutu pod stěrač je zřejmý z obrázku. Zpočátku jsem měl obavy z rychlejší jízdy, ale celá sestava je stabilní i při rychlostech okolo 80 km/h. Samozřejmě nelze doporučit převážet pruty tímto způsobem na zarostlých lesních cestách a vůbec všude, kde hrozí kontakt prutu s jiným předmětem. Také za deště nebude tento způsob převážení prutu zřejmě ideální.

Pozn. autora: za případné vzniklé škody na rybářském nářadí autor tohoto článku v žádném případě neručí.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva