Doplňujeme tekutiny | CzechNymph.cz
HomeČlánkyOstatní Doplňujeme tekutiny

Doplňujeme tekutiny

Kategorie: Ostatní články o muškaření | Autor: Pavel Adamovský

Užitečná pomůcka pro chytání při vysokých letních teplotách.

V poslední době vůbec nestíhám. Článek Tip pro mušky ve velké vodě jsem zveřejnil přesně ten den, kdy začala tropická vedra a stav vody v našich tocích šel radikálně dolů. Následující článek s doporučením pro muškaření při teplotách nad třicet stupňů píši v době, kdy teploměr ukazuje sotva dvacet. Přesto doufám, že bude užitečný.

K napsání mě přinutila vlastní nepříjemná zkušenost, kdy jsem při chytání v tropickém vedru podcenil pitný režim (kdo by pořád šahal pro lahev do zadní kapsy muškařské vesty) a uhnal si lehký úžeh. Naštěstí pouze lehký, ale i tak mi jeden den naší rybářské výpravy ve Švýcarsku nebylo právě hej a ten den jsem mohl chytat pouze díky desinfekčním vlastnostem místního červeného Merlotu, který jsem na zákeřnou nemoc aplikoval (kdo by tahal na rybářskou výpravu lékárničku).

Díky mé nevolnosti jsem objevil jednu pomůcku, kterou (moudrý) kamarád Kozel používal od samého začátku naší výpravy, jen jsem si ji do té doby nevšiml. Tím chytrým nápadem je použití kempingového igelitového pytle na pitnou vodu a trubičky pro nasávání tekutiny. Igelitový vak nacpete do zádové kapsy muškařské vesty a trubičku prostrčíte libovolným způsobem vestou tak, aby její konec byl pokud možno v dosahu vašich úst. Pokud budete takový lajdák jako já a hadičku jen tak ledabyle prostrčíte někam dopředu, pak se vám zcela jistě v pravidelném intervalu sesune nebo připlete do právě používané muškařské pomůcky zavěšené na vestě. To je ideální impuls vzít hadičku do ruky a neprodleně si cucnout několika hltů tekutiny.

Nespornými výhodami vaku s nácuckou oproti klasické láhvi s pitím jsou:

- velký objem
- rychlý a bezproblémový přístup k pití
- přizpůsobení se tvaru vaku vašim zádům
- možnosti využití nádoby i pro jiné účely (např. kempování nebo jako dočasnou zásobárnu Merlotu)

A nevýhody? Zatím jsem nenašel žádnou. Vlastně jednu ano, pokud nádobu špatně utěsníte, pak je dost možné, že budete mít dostatek tekutiny tam, kde jste ji vůbec nepotřebovali.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva