Testováno: Novinka od Hends - dva pruty v jednom | CzechNymph.cz
HomeČlánkyRecenze Testováno: Novinka od Hends - dva pruty v jednom

Testováno: Novinka od Hends - dva pruty v jednom

Kategorie: Recenze muškařských výrobků | Autor: Dan Svrček

Novinka od firmy Hends v testu Dana Svrčka.

Hends XP

Firma Hends product přichází na trh s novým pětidílným dílným prutem XP 9003, který jistě potěší všechny muškaře. Všechny určitě proto, že jeho technické parametry přináší nové možnosti jak pro svátečního muškaře, tak pro muškaře profesionála nebo závodníka.

Základem pro nové možnosti, které tento prut nabízí je jeho pátý díl, který slouží jako nástavec. Jednoduše řečeno XP 9003 je v základní sestavě čtyř dílů prutem délky 2,75 m a díky nástavci vkládanému mezi čtvrtý a třetí díl získáte snadno prut délky 3,10 m.

Nástavec není osazený vodícími očky pro šňůru, proto jej velmi snadno vyjmete, případně vsadíte a můžete s ním pracovat přímo při vlastním chytání, když je prut sestavený a má provlečenou šňůru nebo nástavec skrze očka. Tedy podle chuti a potřeby můžete velmi rychle a jednoduše měnit délku prutu.

Prut Vás jistě potěší kvalitní lakovanou povrchovou úpravou, dobře zvolenými očky, které svou velikostí s prutem dobře ladí a jsou vyhovující jak pro chytání s francouzským návazcem, tak pro chytání se šňůrou. Zajímavá je i hmotnost prutu, která včetně nástavce činí pouhých 87gramů. Další neocenitelnou novinkou je označení jednotlivých dílů pro snadné sestavení prutu, které Vám ušetří spoustu času a zbytečnou manipulaci s prutem.

Při vlastním chytání s prutem oceníte příjemné vlastnosti blanku, který v kratší variantě, tedy sestavě 2,75 m je lehce ostřejší, tedy velmi příjemný nejen pro chytání na nymfu a mokro, ale také lahůdkový pro chytání na sucho. V sestavě s nástavcem je měkčí do špičky což jistě ocení Ti, kdo chytají bez protihrou. Manipulace s nástavcem prutu je velmi snadná, díky své délce 40 cm jej lehce vložíte do zadní kapsy ve vestě, případně do batohu na zádech. Když to shrneme, tak XP 9003 s nástavcem je ideální prut pro všechny způsoby chytání na mušku. Rybář může snadno reagovat na změny profilu toku, ale také na prostorové omezení v zarostlých úsecích. Stačí si do vesty přidat naviják, nebo cívku se šňůrou na sucho, můžete vyrazit k vodě a stačí Vám pouze jeden prut! Závodníci určitě ocení možnost úspory brodění, kdy nemusí běhat pro jiný prut, stačí jen podle potřeby vložit, či vyjmout nástavec.

Závěrem snad jen doporučení vyzkoušet si XP 9003, který rozhodně přináší zcela nové možnosti pro Vaše chytání na mušku. Prut je ideální pro cestování, v ceně prutu je také kvalitní ochranný cestovní tubus. A co určitě dostanete navíc je klid u vody bez stresu, že Vám někdo ukradne druhý prut z auta nebo ze břehu, protože žádný další prut nepotřebujete.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva