ME v lovu na umělou mušku 2005 | San - Lesko | CzechNymph.cz
HomeČlánkyZávodyXI. ME v lovu na umělou mušku 14. - 19. 6. 2005, San - Lesko

XI. ME v lovu na umělou mušku 14. - 19. 6. 2005, San - Lesko

Kategorie: Muškařské závody | Autor: Dan Svrček

Základní informace o ME 2005 v lovu ryb na umělou mušku (Polsko).

V letošním roce se konalo ME v muškaření v sousedním Polsku a většina závodníků odjížděla do Polska s velkým očekáváním. Závodní úseky byly vytyčeny na řece San, řece Solince a části vyrovnávací nádrže pod Solinskou přehradou. V očekávání skvělých podmínek k rybolovu a dobře zarybněných revírů se prezentovalo úctyhodných 18 národních družstev, včetně dvou čistě ženských týmů ze Švédska a Anglie. Mezi prezentovanými týmy nechyběly družstva Polska I a II, České republiky I a II, Itálie, Francie, Slovenska, Finska, Švédska, Norska, Anglie I a II, Holandska, Německa, Irska, Portugalska, Rumunska a Lucemburska. Naše týmy nastoupily ve složení: CZE I – Lukáš Pazderník, David Šeba, Milan Pavlík, Oldřich Dvořák, Dan Svrček a CZE II – Jan Pecina, Martin Sušil, David Fanta, Josef Hanák, Luboš Roza.

Tři sektory na řece San měly být příslibem početných úlovků, na vyrovnávací přehradě a na řece Solince se očekával velmi obtížný rybolov a také méně úlovků. Bohužel příroda přinesla velmi nepříjemné naplnění přísloví „nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř“. Viníkem bylo počasí. Po deštivém tréninkovém týdnu řeky několik dní stabilizovaly svůj vysoký průtok a čistotu až do čtvrtečního zahájení mistrovství. Ještě ve čtvrtek vše nasvědčovalo ideálním podmínkám, ale v noci přišlo několik bouřek a ráno u vody na závodníky čekalo nepříjemné překvapení v podobě řek s čokoládově hnědou vodou.

Závody byly velmi náročné nejenom z důvodu obtížnosti ulovit rybu, ale především z důvodu velmi nepřehledného pohybu a brodění v kalné vodě, kde nebylo téměř vůbec nic vidět. Většina závodníků bojovala s nepřízní živlu poctivě vždy celé tři hodiny, bohužel ne vždy byli odměněni úspěchem.

Po prvním závodě bylo jasné, že chytit rybu bude problém na všech závodních úsecích a především pro všechny závodníky. Statistiky z prvního závodu ukazovaly, že v některých sektorech bylo až 17 z 19 závodníků bez ryby. Chytalo se v průměru 1-3 ryby na závod. Vyjma sektoru V. na řece San (úsek chyť a pusť pod přehradou), kde chytilo několik závodníků více než 20 ryb.

První závodní den končil se spoustou rozpačitých pohledů, mnoho závodníků zaznamenalo dvě nuly a opětovně zamračená obloha neslibovala velké zlepšení. Výsledky po prvním dnu byly pro české barvy velmi optimistické: CZE I vedlo s jednou nulou před Francií a Polskem I, v těsném závěsu potom byly týmy Polsko II, CZE II. Voda v řekách se trochu vyčistila a tak klíčovým byl jednoznačně jezerní sektor, kde průměrně ulovilo rybu tři až pět závodníků z devatenácti.

Druhý den déšť opět trochu přibarvil řeky, a tak statistiky úlovků příliš nenarůstaly. Dopolední závod přinesl rybu na jezeře pro družstva Polska I, CZE I, Francie, Holandska, Rumunska a začínalo se závodní pole dělit. Odpoledne se zakalila Solinka, a tak opět narostl příděl nul. Jezero bylo smolné pro CZE I, přibyla druhá nula. Výsledky po druhém dnu byly stále pro české barvy dobré, CZE I vedlo o 11 bodů před Polskem I, v těsném závěsu potom byly týmy Polsko II a Francie, páté bylo CZE II.

Poslední pátý závod byly karty rozdány: kdo uspěje na jezeře, má úspěch zaručený. Navíc přišla smutná informace, že z důvodu přeplněného stavu nádrže je nutné do řeky San pouštět vodu na plný výkon elektrárny. To znamenalo navýšení hladiny až o 40 cm. To bylo například smolné v sektoru III na řece San pro týmy Polsko I a CZE I, závodníci v některých úsecích téměř nemohli brodit. Ve dvanáct hodin končil poslední závod a zpráva z jezera znamenala rozluštění tajenky. Na jezeře rybu ulovily pouze Polsko II a Francie a tak mistr Evropy v družstvech byl jasný.

A jak to skončilo: v týmech 1. Polsko II 139 bodů, 2. Česká republika I 143 bodů, 3. Polsko I 160 bodů, 4. Francie 161 bodů, 5. Česká republika II 218 bodů, 6. Itálie, 7. Finsko, 8. Anglie I, ...

V jednotlivcích: 1. Lukáš Pazderník obhájil jako první v historii titul mistra Evropy, který získal i loni na ME v Laponsku (Švédsko), 2. ……….. Polsko II, 3. ………….Polsko II. Další umístění našich závodníků: 5. Oldřich Dvořák CZE I, 14. David Šeba CZE I, 19. Milan Pavlík CZE I, 21. Josef Hanák CZE II, 22. Martin Sušil CZE II, 23. Dan Svrček CZE I, 26. David Fanta CZE II, 29. Luboš Roza CZE II, 48. Jan Pecina CZE II.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva