Muškařské testovací okénko | Guideline Thermo Fleece Bibs | CzechNymph.cz
HomeČlánkyRecenze Testovací okénko - Fleecové spodky Guideline Thermo Fleece Bibs

Testovací okénko - Fleecové spodky Guideline Thermo Fleece Bibs

Kategorie: Recenze muškařských výrobků | Autor: Ála Richie

V dalším díle našeho "Testovacího okénka" bych se tentokrát rád zaměřil na nepostradatelnou součást muškařského oblečení pro studená období rybářské sezony jako jsou chladné podzimní, brzké jarní a mrazivé zimní měsíce! Pokud chcete být u vody v tomto nepříznivém počasí v teple a pohodlí, aniž byste ohrozili své zdraví prochladnutím a následnými nemoci s ním spojenými, určitě byste měli popřemýšlet o nějakých spolehlivých zateplených spodních kalhotách.


Zateplené spodky mají pružné a nastavitelné kšandy, postranní micro-fleecové kapsy na zipy, poutka na chodidla a dva protichůdné a na sobě nezávislé zipy na přední straně kalhot. Všechny tyto vlastnosti zajišťují vaše pohodlí během samotného rybolovu!

A těmi správnými a spolehlivými zateplenými podvlíkačkami do chladného období jsou jednoznačně Fleecové spodky Guideline Thermo Fleece Bibs!

Celé tyto kalhoty jsou vyrobeny ze speciálního termo fleecu, což z nich dělá opravdu velice pohodlné a teplé spodky, které si můžete navléknout buď na holé nohy - 1. vrstva, nebo je můžete nosit jako 2. vrstvu na nějakých vhodných tenkých merino podvlíkačkách. Tento způsob nošení je dle mého názoru mnohem lepší, neboť případný pot či kondenzovaný výpar nejde přímo do fleecu, ale nasaje ho právě tato tenká 1. vrstva, zatímco 2. vrstva v podobě Guideline Thermo Fleece Bibs zajistí spolehlivou a pohodlnou tepelnou izolaci před zastydnutím vašeho těla, což bývá v chladných měsících rybářské sezony rozhodující faktor, který způsobí případné budoucí onemocnění!

Kdybych měl tyto fleecové spodky porovnat s nějakými běžnými zateplenými kalhotami, které rybáři nosí při lovu pod prsačkami a tak trochu si dovolím tvrdit, že tuto část oblečení i většina rybářů podceňuje - možná i z toho důvodu, že ji u vody nikdo neuvidí jako např. značkovou bundu nebo čepici :-), tak bych jednoznačně vypíchl několik výhod, které tyto kalhoty oproti běžným spodkám jednoznačně mají!


Fleecové spodky Guideline Thermo Fleece Bibs - Velice praktické nastavitelné kšandy udržující kalhoty pohodlně vypnuté na těle!

Výbornou vlastností těchto kalhot je jejich prodloužená délka, díky které jsou při lovu chráněná záda, a tak i na prochladnutí velice citlivé ledviny, jejichž onemocnění je maximálně nepříjemné a bolestivé, a pokud to již někdo zažil, jistě mi potvrdí, že určitě  není o co stát! ;-) Díky praktickým nastavitelným kšandám kalhoty z těla nikterak neslézají a po celou dobu udržují tělo od kotníků až po hrudník v teple!

Další skvělou a velice praktickou součástí jsou dva protichůdné zipy na přední straně kalhot, které využijete v čase, kdy si potřebujete odskočit. V kombinaci s prsačkami, které jsou v přední části rovněž na vodotěsný zip vykonáte vaši potřebu velice rychle, aniž byste museli cokoliv z oblečení sundávat, čímž byste šokově narušili vaši termoizolační ochranu a ochladili tak prohřáté tělo.

Poutka na chodidla jsou výtečným doplňkem kalhot v tom, že udržují spodky stále napnuté na nohách a - v případě oblékání prsaček - nedochází k vyhrnování termo-kalhot nahoru po noze. Ohrnuté kalhoty pak při obutí brodících bot mohou tlačit do holení, což není nic příjemného a nakonec se nevyhnete tomu, že celou akci oblékání budete muset zopakovat, což není v chladném období zrovna vhodné!

Posledním výhodou, které tyto zateplené spodky dělá výjimečnými jsou zapošité postranní kapsy na zip.
Jakmile ukončíte lov a sundáte si mokré a studené prsačky, můžete v těchto kalhotách dále fungovat, takže si v kapsách můžete zahřát prokřehlé ruce, popř. si do nich dát mobil, doklady, klíče apod.

SEČTENO-PODTRŽENO: Fleecové spodky Guideline Thermo Fleece Bibs jsou výborné zateplené kalhoty, které jsou pro každého rybáře naprosto nezbytné při lovu v chladném a studeném období jak při brodění ledovou vodou, tak i při lovu ze břehu v nepříznivém počasí! Bez debat se jedná o naprostý MUST HAVE v případě, pokud rádi lovíte z belly-boatu, kdy je extrémně důležité, aby naše tělo bylo v teple a pohodlí po dobu několika hodin strávených ve studené vodě!

Zdraví máme všichni jenom jedno, a proto se do něj nebojte investovat v podobě kvalitního termo oblečení!

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva