Mušky na řeku Váh | články o muškaření | CzechNymph.cz
HomeČlánkyUmělé muškyTři mušky na Váh

Tři mušky na Váh

Kategorie: Umělé mušky | Autor: Pavel Adamovský

Tři mušky na Váh v okolí Liptovského Mikuláše.

Tři účinné vzory na Váh v okolí Liptovského Mikuláše mi věnoval majitel rybářského obchodu Esox, který snadno najdete na náměstí v Liptovském Mikuláši. Jedná se o mušky, které se dají zakoupit v tomto velice dobře zásobeném obchodu.

Prvním vzorem je zlatohlavá mikronymfa. Podobné vzory mušek jsem viděl na vlascích mnoha závodníků při nedávném mistrovství světa, které se konalo na slovenských řekách v oblasti Liptova a Oravy. Často jsem na břehu Váhu a Oravy slyšel, že zlatá hlavička je u mušek na slovenských řekách klíčovým atraktorem. Nebudu asi daleko od pravdy, když si dovolím tvrdit, že se jedná o značně univerzální vzor, který bude fungovat na většině revírů.

Zlatohlavá mikronymfa na Váh

Druhým vzorem je nymfa jepice. Také u této mušky se dá říct, že se jedná o univerzálně použitelný vzor. Dobře bude zaručeně fungovat v kombinaci s jinou těžší muškou a nebo můžeme samotný vzor zlehka zatížit v oblasti thoraxu a mušku použít při různých nymfovacích technikách.

Nymfa jepice na Váh

Třetí a zároveň poslední muškou je notoricky známý vzor CDC jepice. Váh je velice dobrou řekou i pro suché muškaření a pokud si najdete dobré místo, nebude příliš vysoký stav vody a ryby budou alespoň trochu při chuti, pak si velice dobře "zasušíte". Vyzkoušet můžete i způsob, jakým často chytají experti na suchou mušku, Francouzi. Ty je možné vidět tahat rybu za rybou na kombinaci malé zatížené mikronymfy (koncová muška) a suché mušky (přívěs). Proč by právě tou přívěsnou muškou nemohla být CDC jepice?

CDC jepice na Váh

Závěrem bych chtěl majiteli obchodu Esox poděkovat za postkytnutí mušek. Doufám, že se líbily.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva