Furry Foam | Vázání mušek | CzechNymph.cz

Furry Foam

Kategorie: Vázání umělých mušek | Autor: Pavel Adamovský

Co je to Furry Foam a na co jej lze použít?


Furry Foam

Široké použití, jednoduchá aplikace a levná cena – tak by se dal v rychlosti charakterizovat vázací materiál Furry Foam. Že nevíte, o co se pořádně jedná? Nic se neděje, ještě před nedávnem jsem byl v podobné situaci a právě proto vznikl tento krátký článek.

Furry Foam - detail materiálu

S Furry Foamem jsem se setkal poprvé při prohlížení mušek v krabičce Jirky Klímy, který ji nechal neprozřetelně chvilku bez dozoru. Mezi českými nymfami jsem objevil jeden vzor, který měl tělíčko navázané z pro mě neznámého „chlupatého molitanu“. Samozřejmě Jirka neunikl mé zvědavé otázce, co že to je za tajný závodnický materiál. Byl jsem trochu zklamán, když se mi dostalo odpovědi, že se o žádný závodnický trumf nejedná.

V překladu znamená Furry Foam „chlupatá pěna/molitan“ a opravdu jako molitan tento materiál vypadá. Použití Furry Foamu je především při vázání tělíček českých nymf, goldheadů, kukel, larev chrostíků i mokrých mušek. Materiál se dá koupit v „arších“ a jeho použití je velice jednoduché. Stačí odstřihnout proužek Furry Foamu, jeden konec přivázat k háčku v místě, kde tělíčko začíná a pak pouze omotáním okolo ramínku háčku vytvořit tělíčko mušky.


Parmovka

Jirka mi prozradil ještě jeden tip. U větších mušek použijeme proužek materiálu, jak bylo popsáno výše. Chceme-li udělat tělíčko hubené, nebo vážeme-li mušku menší velikosti, pak se dá Furry Foam rozdělit na dvě poloviny (arch materiálu je vytvořen ze dvou poměrně těsně přiléhajících vrstev). Jak můžete vidět z obrázků mušek, dá se z Furry Foamu vytvořit velice elegantní tělíčko mušky. Nejen díky této vlastnosti, ale především i kvůli velice jednoduchému použití, se tento materiál může velice dobře použít jako alternativa ke klasickým dubbingům.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva