Peří z vrány a vázání mušek | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyVázání Peří z vrány a vázání mušek

Peří z vrány a vázání mušek

Kategorie: Vázání umělých mušek | Autor: Pavel Adamovský

Tipy, jak využít peří z vrány při vázání mušek.


Peří z vrány

Z vrány využijeme především peří z křídel nebo ocasu. Přírodní peří je černé s modrým nebo zeleným duhovým leskem. Prodává se buď celé křídlo, párová křídla, ocasní křídla a nebo jednotlivá brka.

Hlavní využití peří z vrány je při vázání krovek broučků a nymf. Využití je také pro křídla některých klasických mokrých mušek (Butcher, Watson’s Fancy, Kingsmill). Z říčních mušek například Beatis Nymph od Olivera Edwardse původně měla z vrány pouzdérko. Pár mušek má vránu i ve jménu, příkladem může být třeba vzor Crow and Silver.

Možná náhrada: peří z havrana (rook) nebo straky (magpie).

Vzhledem k tomu, že černá barva je jednou z nepostradatelných barev pro širkou škálu mušek, skýtá peří z vrány i další možnosti. Třeba můžete vyzkoušet vázání napodobenin pijavic z tělových pírek vrány (palmerové tělíčko). Jemné peří, které najdete kolem letek, je vynikající na nožičky u mušek typu spider.

Za jakékoliv další tipy na vázání z peří z vrány budeme rádi, prosím využijte možnosti komentářů k tomuto článku.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva