Vlepení ujímaného návazce do muškařské šňůry | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyOstatní Vlepení ujímaného návazce do muškařské šňůry

Vlepení ujímaného návazce do muškařské šňůry

Kategorie: Ostatní články o muškaření | Autor: Samuel Piekar

Jednoduchý návod, jak vlepit ujímaný návazec do muškařské šňůry.

Existuje jednoduchý velice způsob, kterým spojíte muškařskou šňůru s ujímaným návazcem, aniž byste museli použít rychlospojku, která není zcela ideální pro jemnou prezentaci mušek a také hůře prochází očky muškařského prutu.

Pozor, tento způsob jde použít pouze u šňůr se splétaným jádrem!

Pro tento způsob propojení muškařské šňůry s ujímaným návazcem budeme potřebovat:

Postup:

Krok 1: Do svěráčku si upevněte tenkou jehlu, čím tenčí jehla, tím lépe, především pokud budete vlepovat návazec do hodně tenké šňůry.

Krok 2: Do 1 cm šňůry navlečete jehlu. Důležité je, abyste při napichování prošla jádrem šňůry, dávejte si tedy pozor, aby vám šla jehla prostředkem muškařské šňůry. Když budete mít problém s napichováním šňůry, tak si ji buď před-píchněte z druhé strany a nebo zkuste použít jehlu tenčí.

Krok 3: Očkem jehly provlékněte tenčí část návazce.

Krok 4: Šňůru stáhněte z jehly a protáhněte ji až ke koncové části návazce o nejsilnějším průměru.

Krok 5: Konec návazce nyní musíme lehce zdrsnit, aby po vlepení do šňůry lépe držel. K tomuto kroku můžete použít nůžky, popř. hodně jemný smirkový papír.

Nyní máte 2 varianty, jak návazec ukončit:

  • Na konci návazce uděláte zapalovačem malou kuličku
  • Na šňůře uděláte soudkový uzlík

Já v tomto případě používám první variantu. Posledním úkolem bude natřít zdrsněnou část vteřinovým lepidlem, potom už jenom zatáhneme návazec dovnitř šňůry.

Krok 6: Pro lepší vytvrzení vteřinového lepidla uvnitř šňůry si vezměte do ruky kousek igelitu a mněte spoj chvíli mezi prsty. Při použití vteřinového lepidla je pak už celá sestava připravena k lovu. Kdyby vám připadala kulička příliš velká, tak ji můžete lehce zabrousit tenkým smirkovým papírem nebo zakápnout UV lepidlem. Jestli takovému spoji málo věříte, tak ho ještě můžete zajistit pár oviny jemné vázací nitě, které poté zase zalepíte vteřinovým lepidlem.

Pokud jste se rozhodli pro ukončení soudkovým uzlem, tak doporučuji soudkový uzlík zakápnout UV lepidlem nebo pokud doma máte Aquasure (lepidlo k zalepování děr v brodících kalhotách), tak to je také dobrá alternativa. Aquasure je v tomto případě o trochu lepší, protože budete mít víc pružnější spoj, ale jeho nevýhodou je poměrně dlouhá doba schnutí.

Video ukazující postup vlepení návazce do muškařské šňůry:

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva