Funkční prádlo SENSOR | Termoprádlo pro muškaře | CzechNymph.cz

💥 Nenechte si ujít nový MUŠKAŘSKÝ SPECIÁL věnovaný nepostradatelnému letnímu rybářskému oblečení Simms SolarFlex® a BugStopper®! 👇👇👇

HomeČlánkyRecenze Význam funkčního termoprádla SENSOR pro muškaře

Význam funkčního termoprádla SENSOR pro muškaře

Kategorie: Recenze muškařských výrobků | Autor: Ála Richie

Představení kvalitního funkční oblečení z produkce české značky SENSOR. Přednosti tohoto termoprádla jistě oceníte - vedle jeho hlavního použití v různých sportech - i v muškaření, kde najde hlavní uplatnění jakožto 1. izolační vrstva pod broďáky!


V teple, suchu a maximálním pohodlí i během nepříznivého počasí? Naprosto bez problému s výrobky české značky SENSOR!

Kvalitní funkční termoprádlo je dle mého názoru velkým množstvím rybářů-muškařů stále poměrně podceňováno. Osobně si myslím, že většina z nich bude raději opětovně nakupovat hlavní rybářské vybavení - ve větším množství se již jedná spíše o rybářské fetiše, než pravidelně využívané věci - a co se týče přímo oblečení, investice půjde vždy do něčeho, co je na první pohled např. pro ostatní rybáře dobře viditelné (prestiž řeší i na rybách stále mnoho jedinců... ;-) jako např. značková čepice, brodící bunda, prsačky apod. Tento druh svrchního oblečení je samozřejmě nutný a většinu času u vody velice důležitý, ovšem pokud pod touto třetí svrchní vrstvou nemáte kvalitní a spolehlivou druhou a první vrstvu, termoregulační ochrana vašeho těla pak ve vodě při brodění či v nepříznivých podmínkách a chladném počasí nebude fungovat tak, jak by správně měla!

Já sám jsem snad již z řešení nepodstatných ptákovin vyrostl, a se zvyšujícím se věkem jsem se tedy začal více zajímat o ty vrstvy muškařského oblečení pro ostatní "neviditelné", ale o to více důležité pro mé tělo a zdraví, tedy o vrstvu druhou ale hlavně tu první, která je v přímém kontaktu s tělem a pokud dobře funguje, tak v chladných měsících zahřívá, v těch teplých zase chladí, a v případě pocení odvádí náš pot z povrchu těla, aby nedošlo z zastydnutí a následné nemoci. A pokud je tato první vrstva opravdu kvalitní, dá se říci, že vše potenciálně "škodlivé" spojené s aktivním pohybem odvede skrze druhou a třetí svrchní vrstvu ven - mimo naše tělo... Pokud i po několika použitích tento druh oblečení např. ani nezapáchá, máme vyhráno! :-) Pokud si říkáte, že nic takového neexistuje, velice rád vás vyvedu tímto článkem z marginálního omylu!


SENSOR funkční termo-oblečení v kolekci DOUBLE FACE, MERINO DF, COOLMAX FRESH, MERINO ACTIVE - Výborná 1. vrstva!

V souvislosti s tímto tématem mám proto velkou radost z toho, že jsme navázali spolupráci se značkou SENSOR - českým výrobcem super-kvalitního funkční oblečení a termoprádla, jehož přednosti oceníte právě i v muškaření, kde najde své hlavní uplatnění jakožto 1. izolační vrstva oblečení pod brodícími kalhotami. Osobně jsem měl s touto značkou již velice pozitivní zkušenosti z let minulých, kdy jsem začal pravidelně nacházet jejich výrobky pod vánočním stromečkem, a tak dříve nevítané "měkouše" se postupem času staly oblíbenými dárky, o kterých jsem věděl, že je při muškařských výletech využiji na 100%! Díky kvalitě termoprádla SENSOR nenosím jako 1. vrstvu již nic jiného a neboť mám kvalitní i další vrstvy, nestane se mi, že bych byl po náročné vycházce k vodě i v tom nejnáročnějším počasí zmrzlý jak rampouch či mokrý jako myš! ;-)

A neboť jsem si toto celé "komfort know-how"nenechal jen pro sebe, můžete se nyní i vy - díky naší nové nabídce kvalitního funkčního termoprádla české značky SENSOR - těšit na teplo, sucho a absolutní pohodlí vašeho těla, při muškařských výpravách v průběhu celoroční rybářské sezony!


Funkční trenýrky SENSOR vyrobené z materiálu DOUBLE FACE

No a vzhledem k tomu, že si nemusíte vědět rady, co přesně z naší nabídky kvalitního termoprádla vybrat, připravil jsem si pro Vás toto stručné představení jednotlivých materiálů a výrobků, které jsou z nich ušity + jejich hlavním využití - z pohledu aktivního muškaře a spokojeného uživatele těchto produktů! Pojďme na to!

SENSOR DOUBLE FACE

Materiál Double Face nabízí vynikající funkční vlastnosti. Jedná se o velice měkký a příjemný materiál, který se díky anatomickému střihu výrobků s plochými švy přesně přizpůsobí proporcím Vašeho těla. Materiál se skládá ze dvou vrstev, z čehož každá je použitelná za jiných teplot, 100% kvalita a k tomu nekonečně pohodlí. Výborný druh vrstvy do chladného počasí. Výrobky z materiálu DOUBLE FACE jsou dostupné v provedení funkčních trenýrek, spodních kalhot i triček s krátkým a dlouhým rukávem ve dvou modifikacích límce (klasický střih a rolák).

Složení materiálu: MID weight, 61% PES, 39% PESh micro.

Využití při muškaření: Skvělé spodní prádlo do chladného období rybářské sezony (jaro, podzim, zima) a studené vody pro všechny, kteří hledají kvalitní 1. vrstvu pod brodící kalhoty a nechtějí investovat více peněz do výrobků s vyšším či 100% obsahem vlny MERINO!


Funkční tričko SENSOR s krátkým rukávem vyrobené z MERINO DF

MERINO DF

Úplet unikátní konstrukce kombinující polyester na vnitřní straně a vysoce kvalitní novozélandskou MERINO vlnu obsahující lanolin, který má trvalé antibakteriální vlastnosti. Hlavní výhodou této kombinace je to, že polyester urychluje transport potu do vnější vlněné vrstvy, která zabraňuje tvoření pachů a navíc má skvělou termoregulační funkci. Vnitřní tenká polyesterová vrstva eliminuje "kousání" vlny. Prádlo lze použít oboustranně a je ideální pro aktivity v extrémních klimatických podmínkách. Výrobky z materiálu MERINO DF jsou dostupné v provedení funkčních trenýrek, spodních kalhot i triček s krátkým a dlouhým rukávem ve dvou modifikacích límce (klasický střih a stojáček se zipem).

Složení materiálu: MID weight, 60% MERINO, 40% PESh.

Využití při muškaření: Díky příměsi vlny MERINO se jedná v podstatě o celoročně použitelnou 1. vrstvu pod brodícími kalhotami v teplém, ale hlavně chladném období rybářské sezony! Rovnž výborný druh oděvu na delší rybářské výlety! V poměru cena/výkon není rozhodně co řešit! jednoznačně nejlepší kompromis mezi výrobky bez MERINA a jejich protějšky se 100% obsahem této zázračné vlny!


Funkční triko SENSOR se stojáčkem na zip vyrobené z MERINO ACTIVE

MERINO ACTIVE

Termoprádlo MERINO WOOL ACTIVE je vyrobeno z vysoce kvalitní vlny Merino z Nového Zélandu. Výrobky z vlny Merino jsou maximálně příjemné na těle a díky jemným a dlouhým vláknům přirozeně absorbuje a odvádí vlhkost, hřeje, i když je vlhké, což je naprosto nepřekonatelná vlastnost přírodní vlny. Produkty MERINO ACTIVE z plně obnovitelných zdrojů jsou odolné proti zápachu i při delším nošení mají vynikající termoregulační vlastnosti, navíc obsahují lanolin, který má trvalé antibakteriální vlastnosti. Výrobky z materiálu MERINO ACTIVE jsou dostupné v provedení funkčních trenýrek, spodních kalhot i triček s krátkým a dlouhým rukávem ve dvou modifikacích límce (klasický střih a stojáček se zipem).

Složení materiálu: MID weight, 100% MERINO

Využití při muškaření: Vzhledem k výše uvedeným faktům se jedná o naprostého vítěze ve všech ohledech! Super-kvalitní termo-vrstva s celoročním použitím a díky absolutní "anti-odor" funkci se výrobky z tohoto materiálu výtečně hodí pro ty nejdelší rybářské výpravy, neboť toto termoprádlo můžete nosit opravdu několik dní v kuse, aniž byste z něj cokoliv cítili! Vzhledem ke 100% obsahu vlny MERINO hrozí po intenzivním používání postupné protrhávání materiálu, ale to k tomuto materiálu a jeho převyšujícím výhodám zkrátka patří a dá se mu směle odpustit!


Funkční spodky SENSOR COOLMAX FRESH

COOLMAX FRESH

Certifikovaný úplet COOLMAX FRESH vyroben z materiálu obohaceným o ionty stříbra, které rozkládají buněčnou stěnu mikroorganismu a zamezují tak zápachu (antibakteriální ochrana) nabízí další výhody v podobě plochých švů, má výborné termoregulační vlastnosti a anatomicky střih. Tento druh materiálu je vhodný pro aktivity, kde oceníte skvělý odvod potu bez potřeby navyšování tepelného komfortu. Dalšími plusy jsou ochrana proti UV záření (UPF 25) a tvarová stálost (elasticita) - nemusíte se tedy bát, že se vám prádlo vytáhne! Výrobky z materiálu COOLMAX FRESH jsou dostupné v provedení funkčních trenýrek, spodních kalhot i triček s krátkým a dlouhým rukávem.

Složení materiálu: LIGHT weight, 50% PES COOLMAX® Fresh, 40% PES micro, 10% Lycra

Využití při muškaření: Výborný druh funkčního oblečení pro muškaření v teplém období rybářské sezony! Ideální spodní prádlo pod prsačky během letních lovů! Díky "chladivému" typu materiálu budete v horkém letním období v suchu a maximálním pohodlí! Jasná volba pro letní muškaření, pokud zrovna nebrodíte jen "na lehko" v krátkých šortkách a sandálech!


Funkční ponožky SENSOR HIKING MERINO WOOL

PONOŽKY HIKING MERINO WOOL, ZERO MERINO WOOL, THERMOSNOW NORWAY & COMPRESS

Kvalitní funkční vlněné ponožky jsou pro muškaření stejně důležité, jako ostatní druhy výše zmíněného termoprádla. Jak všichni jistě víme, zima a chlad se do těla dostává nejsnáze přes nohy - o to více, když stojíme v ve studené až ledové vodě! Pokud nebudete mít nohy v brodících botáchch a kalhotách dobře tepelně izolované, zima se do vás dostane snadno a rychle a v takovém případě je zpětné prohřátí vašeho těla často nadlidským úkolem!

Vybral jsem pro vás tedy nejvhodnější modely teplých ponožek, které najdou uplatnění i při muškaření a to hlavně v chladnějším období rybářské sezony či nepříznivém počasí! Důležitými vlastnostmi kvalitních ponožek je jejich termoregulace a odvod potu mimo chodidlo, antibakteriální vlastnosti daného materiálu související s "anti-odor" funkcí, pohodlný úplet a dobrá výztuž nejvíce namáhaných částí nohy (chodidlo, pata, špička, kotníky) a v neposlední řadě schopnost rychlého uschnutí materiálu. Zmíněné série ponožek všechny tyto vlastnosti mají!

Jak už jsem v minulém článku Testovací okénko - Fleecové spodky Guideline Thermo Fleece Bibs napsal, zdraví máme všichni jenom jedno, a proto se do něj nebojte investovat v podobě kvalitního termo oblečení! Výrobky značky SENSOR - díky jejich nesporné kvalitě - za tu investici jednoznačně stojí!

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva