Muškařské testovací okénko | Rybářská košile Simms Intruder BiComp | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyRecenze Testovací okénko - Rybářská košile Simms Intruder BiComp

Testovací okénko - Rybářská košile Simms Intruder BiComp

Kategorie: Recenze muškařských výrobků | Autor: Ála Richie

V novém díle mého "Testovacího okénka" bych se opět velice rád zaměřil na další nepostradatelnou součást muškařského oblečení, tentokrát ale pro to nejteplejší období rybářské sezony - úmorné horké letní a někdy už i jarní měsíce! V případě, že i v takovém počasí chodíte - namísto na plovárnu - k vodě i za bílého dne jako já, jednoznačně potřebujete nějaké vhodné ultralehké a vzdušné oblečení ideálně i s UV faktorem, které Vás ochrání před všemi hrozbami extrémně teplého počasí a zároveň vám pomůže strávit úspěšný rybářský den v maximálně dosažitelném pohodlí!


Velice lehká a prodyšná muškařská košile, která dýchá, chrání proti slunci a pohlcuje pach... Jedinou věc neumí - chytat ryby! ;-)

A z toho důvodu jsem si pro tuto recenzi vybral skvělou letní Rybářskou košili Simms Intruder BiComp v mé oblíbené modré barvě s originálním pojmenováním Faded Denim (sepraná džínovina)

V první radě je nutno podotknout, že tento letní oděv je kombinací košile a strečového trika s dlouhým rukávem, což se mě osobně velice líbí hned z několika důvodů. Z pohledu tradiční košile tu najdeme velice rychlé zapínání na plastové patenty, praktický límeček, kterým si v případě opravdu ostrých slunečních paprsků můžeme chránit krk (pokud si např. zapomeneme multifunkční šátek Buff Original), vzdušný volný střih a samozřejmě nesmí chybět ani dvě prostorné náprsní kapsy ze síťoviny a uzavíratelné na zip, které jsou skvělé pro uložení lehčích doplňku, cívky s vlascem či malé ploché krabičky se zásadními muškami. Strečové UV tričko pak reprezentují hlavně dlouhé rukávy s manžetami, které je - v případě potřeby - možné vyhrnout do libovolné délky a díky jejich pružnosti skvěle drží na ruce.

Materiál košile je vyroben ze speciálně upraveného 100% polyesteru dvojího typu a tyto materiály jsou velice vhodně kombinovány. Hlavní plochy (přední strana, zadní strana a hlavní plocha rukávů) jsou z velice lehkého a vzdušného nízko-gramážového materiálu s "vaflovou" strukturou. Spodní strana rukávů, postranní panely a manžety rukávů jsou vyrobeny z hladkého a pružného polyesteru, který znáte např. z lehkých UV triček určených pro lov v tropických oblastech.

Jakožto tradiční důkaz toho, že Simms nad praktičností svých výrobků opravdu přemýšlí, je do rubu pravé spodní části košile všitý speciální hadřík na čistění polarizačních brýlí! Z této vychytávky jsem byl nadšený již dříve, a to u mé šedé košile Simms Guide, která má - pravda - tento čistící hadřík všitý na pro mě praktičtější levé spodní straně na volném cípu košile.


Rybářská košile Simms Intruder BiComp Faded Denim

Tato ultralehká a maximálně prodyšná košile je samozřejmě svým konceptem určena hlavně pro lov v těch nejteplejších oblastech světa s extrémní vzdušnou vlhkostí, to samé potvrzují i nenápadné - spíše "vybledlé" - barvy, ve kterých se vyrábí: Faded Denim (světle modrá), Sterling (světle šedá), Tan (béžová/světle olivová) a Slate (břidlicová), takže pro všechny lovce, kteří se chystají např. na rybářský výlet do Karibiku apod. je tento oděv samozřejmostí a jednoznačnou volbou! Toto ovšem neznamená, že je tato košile nevyužitelná v našich podmínkách.

Osobně jsem tuto Rybářskou košili Simms Intruder BiComp několikrát testoval (bez vyprání) patrně v těch nejteplejších a nejslunečnějších dnech léta hlavně při lovu velkých kaprovitých ryb, ale i při horkých podvečerních lovech na řece a jsem z ní maximálně nadšený pro její výjimečné pozitivní vlastnosti!

Košile je opravdu velice lehká a pohodlná (za chvíli ji na těle ani nevnímáte) a maximálně prodyšná (i ve velice horkém počasí jsem se v ní minimálně potil, neboť propustí i sebemenší vánek, který vaše tělo okamžitě ochladí). I po několika použitích za velice horkého celodenního lovu košile díky "Anti Odor" zpracování nezapáchá. Po namočení do vody vás materiál velice příjemně chladí, na druhou stranu je rychleschnoucí, takže např. mokré volné konce košile velice rychle uschnou. Díky jemnosti materiálu se dá z košile velice rychle vymýt a vyčistit jakékoliv ušpinění rovnou u vody (bahno, špína z větví či z hladiny, rybí sliz atd.). Jako další velké plus je, že košile je ošetřena UV ochrannou, takže k našemu tělu nepouští nebezpečné ultra-fialové záření a sluneční paprsky odráží ven.

SEČTENO-PODTRŽENO: Za daných a vyzdvihovaných vlastností nemohu této košili vyčíst absolutně žádný nedostatek a tedy v žádném případě ani její zdánlivě "vysokou" cenu. Někdo by si snad mohl říci, že je košile nepřiměřeně drahá a přiznám se, že před jejím testováním jsem právě tento faktor měl v plánu zahrnout do nevýhod této košile. Ale nyní nemohu, neboť kvalita zpracování a všechny výše zmíněné výhody naprosto odpovídají ceně této neobyčejné letní košile! Opět tedy mohu směle říci, že v případě Simms Intruder BiComp se jedná o naprostý MUST HAVE pro letní rybaření v těch nejteplejších podmínkách kdekoliv na světě, a tedy i v České republice! Pro mě se stala jasným spolehlivým parťákem pro letní výpravy za rybami a rozhodně nemám důvod nosit v tomto horkém období cokoliv jiného!

Pokud milujete letní lovy, nebo zkrátka nevydržíte být doma v klidu a v chládku ani za těch nejparnějších letních dní, tuto speciální košili jednoznačně musíte mít! ;-)

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva