Nejprodávanější muškařské háčky | Vázání mušek | CzechNymph.cz

🔥 Sezona lovu na SUCHOU MUŠKU právě začíná! 🎣🥳 Vybavte se pro lov touto královskou muškařskou disciplínou! 👑😍

HomeČlánkyVázání Nejprodávanější muškařské háčky

Nejprodávanější muškařské háčky

Kategorie: Vázání umělých mušek | Autor: Pavel Adamovský

Které háčky se nejlépe prodávají a jaké typy mušek na ně vlastně navázat?


Muškařských háčků máme v sortimentu celou řadu – jen od firmy Hanák Competition je to více než 30 typů háčků. Ale jako v každém části muškařského sortimentu jsou i mezi háčky výrobky, co se prodávají mnohem lépe než ty ostatní.

Pojďme se společně podívat, jakých háčků od Hanák Competition prodáváme nejvíce, a ukážeme si typy mušek, které lze na háčky – bestsellery navázat. Obrázky mušek k tomuto textu máme od Lubomíra Švábka, jenž na háčky Hanák Competition nedá dopustit.


Jigový háček

V našem sortimentu je tím nejprodávanějším typem háčku háček jigový. Není asi divu, protože nymfování je u nás velice populární, a stejně jako prodáme nejvíce jigových mušek, tak i u háčků je jig jasné číslo jedna. Přestože i mezi jigovými háčky najdeme různé tvary, sílu drátku nebo polohu očka háčku, tak v zásadě mušky na jigových háčcích jsou typově stále stejné a jedná se o jigy s tungstenovou hlavičkou. Ale u jednoho typu mušky můžeme najít stovky vzorů díky kombinaci různých barev kuliček a ostatních vázacích materiálů. A pokud vás zajímá, který jigový háček se u nás nejlépe prodává, pak je to H 450 BL (Jig Superb).

A pokud chcete na jigovém háčku navázat i trochu něco odlišného, můžete zkusit třeba zatížení s Tungsten Body+. Tyto mušky jsou ještě o něco těžší než klasické jigové mušky s tungstenovou kuličkou, zajímavě vypadají a také chytají hodně ryb.


Suchý háček

Dvojkou z hlediska prodejnosti je mezi muškařskými háčky suchý háček, jednoznačně díky typu s přihnutým hrotem (H130 BL). To je dobrá zpráva, že ani v našich končinách suchá muška pod tlakem francouzského nymfování ještě nevymřela. "Nymfomani" samozřejmě namítnou, že i na tento háček váží malé tungstenové nymfy a že se na suchý háček dají navázat i mokré mušky, ale já jsem přesvědčen, že prodejnost tohoto háčku svědčí o oblibě suché mušky a lovu na ni.

Na větší velikosti těchto háčků vážeme napodobeniny chrostíků a na menší velikosti zase mušky napodobující jepice a nebo již zmíněné delikátní tungstenové nymfy.


Mokrý háček

Na třetím místě se v našem prodeji trochu překvapivě dlouhodobě umísťuje mokrý háček, a to především díky skvělému H230 BL, který v zásadě vychází z tvaru suchého háčku H130 BL, pouze je zesílený pro potřeby lovu na mokrou mušku. Na mokré háčky vážeme primárně klasické vzory mokrých mušek (březnovky, palmery, chmýřenky, pavoučky a další), vzory nymf bez korálku (zaječí ouško, bažantí ocásek), ale samozřejmě i tento háček lze využít pro vázání tungstenových nymf. A zapomenout také nesmíme, že na mokré háčky můžeme vázat i menší lury pro jezerní muškaření.


Blešivcový háček

Na bramborové pozici jsou konečně kdysi nejprodávanější blešivcové háčky, které samozřejmě „trpí“ nástupem tungstenových jigů a nymf. Ale zatím i blešivcové mušky mají stále pevné místo v krabičkách našich muškařů a věřím, že to tak zůstane.

Na blešivcové háčky můžeme vázat kromě českých bobešů také napodobeniny chrostíků nebo pravých blešivců (sladkovodních korýšů). A jak můžete vidět z přiložených obrázků, jedovaté vzory bobešů se dají navázat i na tvarově podobné háčky určené primárně pro pakomáry.

Posledním typem háčků, který ještě stojí za to zmínit, je háček streamerový, přestože jeho prodejnost je již znatelně menší. Ale možná si tento typ háčku nechám na další článek, abych jeho oblibu trochu podpořil.

Ostatní typy speciálních háčků nemají z hlediska prodejnosti zásadní význam a v sortimentu jsou v zásadě pouze jako doplněk pro ty vazače a lovce, kteří chtějí občas odbočit z ušlapané mainstreamové cesty.

A nyní to nejlepší na konec – díky Lubomírovi můžete získat spoustu inspirace k navázání vzorů mušek, které budou jak dobře vypadat, tak si na ně skvěle zachytáte. Takže mrkněte do obrázkové galerie!

Pro další inspiraci od Lubomíra Švábka navštivte jeho FB profil.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva