Výbava pro nymfování | Francouzská Nymfa | CzechNymph.cz

🍂 Podzimní lipanová sezóna je konečně TADY. Vybavte se na ni na CzechNymph.cz a buďte dokonale připraveni! 🎣

HomeČlánkyNáčiníZákladní výbava pro moderní nymfování

Základní výbava pro moderní nymfování

Kategorie: Muškařské náčiní | Autor: Pavel Adamovský

Často se nás návštěvníci našeho muškařského obchodu ptají, co je potřeba, když chceme začít muškařit s "francouzem".


Osobně místo termínu francouz (francouzská nymfa) raději používám termín moderní nymfování, protože dnes se všechny bývalé směry nymfování díky globalizaci prolínají. Už těžko můžeme mluvit o tom, že francouzská nymfa je to, jak chytají Francouzi, a nebo česká nymfa to, jak zase loví Češi. Američané již moderní nymfování nazývají Euro nymphing (evropské nymfování), což docela dobře vyjadřuje, jak se všechny ty historické školy nymfování v dnešní době prolínají. A vzhledem k tomu, že i Američané podstatně přispívají ke společnému nymfařskému dílu - např. vynálezem Squirmy Worms, tak si myslím, že i termín Euro Nymphing již začíná být historickým přežitkem.

Každopádně, pokud chcete lovit na francouze (a zde si plně uvědomuji kouzlo tohoto českého termínu), pak vám postačí následující výbava:

Muškařský prut – deset stop dlouhý, AFTMA 3 (univerzální výběr pro většinu situací na českých řekách).

Backing – muškařská podkladová šňůra.

Muškařský naviják s širokou cívkou.

Muškařská šňůra – není úplně nutná, klidně můžete nahradit dlouhým návazcem na nymfování, který navážete přímo na backing. Také existují speciální šňůry pro nymfování (Nymphing Line, třeba od Hends), kterými můžeme klasickou muškařskou šňůru nahradit.

Speciální návazec na nymfování – začátečník nemusí vymýšlet, jak pracně francouzský návazec sestrojit, protože je na trhu dostatek specializovaných výrobků. Dle mých zkušeností je dobré mít návazec alespoň 9 metrů dlouhý, pokud jej máte přivázaný na klasickou muškařskou šňůru. Může být kratší, pokud použijete speciální nymfovací šňůru.

Indikátor záběrů – pro případ, kdy spojení návazce a vlasce neslouží jako indikátor záběrů, určitě investujte do speciálně vyrobeného indikátoru pro nymfování. Výrazně zlepší kontrolu nad záběry od ryb.

Vlasec – k přivázání na nymfový návazec, na vlasci pak budou 2 až 3 zatížené nymfy.

Sada tungstenových mušek (tungstenové nymfy nebo tungstenové jigy).

Tolik základní nutná výbava. Pokud chcete vidět nějakou konkrétní sestavu, podívejte se do našeho muškařského eShopu, kde pro vás máme připravené již vybrané sety pro moderní nymfování v různých cenových hladinách.

Detailnější informace také můžete získat u popisu jednotlivých výrobků, které k nymfovacím muškařským prutům doporučujeme, popřípadě se na nás neváhejte obrátit pro radu.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva