Indikátor záběrů | Francouzská nymfa | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyNáčiníIndikátor záběrů pro francouzskou nymfu

Indikátor záběrů pro francouzskou nymfu

Kategorie: Muškařské náčiní | Autor: Samuel Piekar

Základní popis indikátorů záběrů pro metodu francouzské nymfy.


Indikátor záběru Hends Leader Strike Indicator

Ve článku o francouzských návazcích jsem se nezmínil o další nezbytné součásti sestavy – indikátoru záběrů. Ten nám dopomáhá k co nejlepšímu rozpoznání záběru lovených ryb. Důležité je indikátor dobře vidět, a to i za horších světelných podmínek. Nejčastěji používaným indikátorem je tzv. Bicolor indikátor, což je dvoubarevný výrazný vlasec, nejčastěji ve žluté a oranžové barvě.

Běžná délka indikátorů se pohybuje mezi 15 - 40 cm.

Tip: Doporučuji používání bicolorů s černým prvkem, jako je Indikátor záběru Hanák Competition Bite Indicator, nebo Tříbarevný indikátor Hanák Competition Tricolour Indicator Line. Černé značky si na indikátoru můžete udělat i lihovým fixem, ten ale na vlasci moc dlouho nevydrží.

Vedle Bicolor indikátorů se používají i další typy indikátorů záběrů - kuličkové, spirálové a splétané.

Kuličkový indikátor – jedná se o kus bicoloru, který je navíc doplněn o barevné kuličky/kapky (žluté, oranžové, černé) z UV lepidla, díky kterým jde indikátor velmi dobře vidět.

Spirálový indikátor - spirálky nám částečně slouží i jako tlumiče při záseku ryby. Spirálové indikátory se vyrábějí z barevných vlasců a bicolorů, obvykle v délce okolo 15 cm, po čase se ale spirálka začne postupně narovnávat až do délky okolo 30-40 cm. Výroba spirálového indikátoru je názorně vysvětlena v následujícím videu (v AJ):

Splétaný indikátor – rovný indikátor, který je vyrobený ze stejného materiálu jako rychlospojky a po obou stranách je zakončen mikrokroužkem. Mezi tyto indikátory např. patří Indikátor záběru Hends Leader Strike Indicator.

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva