Muškařská košile Guideline Alta | Recenze | CzechNymph.cz
HomeČlánkyRecenze Testování muškařské košile Guideline Alta Windshirt

Testování muškařské košile Guideline Alta Windshirt

Kategorie: Recenze muškařských výrobků | Autor: Samuel Piekar

Testování a praktické zkušenosti s muškařskou košilí Guideline Alta Windshirt.


Muškařská košile Guideline Alta Windshirt

Muškařská košile Guideline Alta Windshirt není klasickou muškařskou košilí, ale jedná se spíše o jakýsi hybrid mezi klasickou košilí a lehkou větrovou bundou. K základnímu popisu bych ještě dodal, že košile je vyrobena ze 100% nylonové tkaniny, která je odolná proti UV záření (UPF 50), komárům, větru a drobnému dešti. Tato košile nemá zapínání na knoflíky, ale na zip, ostatní kapsy se zapínají patentovými cvočky. Pro ty z vás, co k vodě rádi chodí na lehko, má košile dvě velké náprsní kapsy a třetí menší zapínatelnou kapsu na zip. V levé kapse je D-kroužek pro připevnění retraktoru nebo šťípátka. Další kroužek je na zádech, pro přichycení jója na podběrák.

Košili jsem měl možnost otestovat během své výpravy do italských Dolomitů. Po rozbalení mi připadala trochu masivnější, takže jsem se lehce obával, zda-li bude mít v prosluněné Itálii svoje využití. Moje obavy byly zbytečné - naopak košile se dá složit a i do malého balíčku, je možné ji nosit v zadní kapse vesty a vytáhnout, když je potřeba. Navíc díky nemačkavému materiálu je téměř "nezmuchlatelná".

Další podstatná věc pro mě bylo zjistit, jak je košile příjemná na holém těle. Během první říční vycházky jsem si košili vyzkoušel na “vlastní kůži”. Košile se příjemně nosila jak přímo na tělo nebo i jako druhá vrstva na tričku. V teplém slunečném počasí jsem ocenil vysoký límec, protože jsem si zapomněl šátek v autě. Díky tomu jsem si nespálil krk.

Jedna z dalších vycházek směřovala na vysokohorské jezero, kde byla k mému překvapení docela zima, na kterou jsem nebyl vůbec připraven. V tomto případě pro mne byla košile náhradou větrovky a navíc mě ochránila před slabým deštěm, který v průběhu dne přišel.

Mé finální hodnocení je tedy následující:

Výhody: Skvělý design, praktické využití při teplém i chladnějším počasí, muškařské vychytávky a dostatečné místo pro muškařské pomůcky (vlasce, floatant atd.), pokud vyrážíte na ryby na lehko.

Nevýhody: Vyšší cena

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva