Kapr na mušku | Správné umělé mušky | CzechNymph.cz

E-shop je v plném provozu, vyskladňujeme objednávky každý den. Osobní odběr možný po domluvě v naší provozovně v Brandýse nad Labem. tel.: 702 002 210 (10:00 - 15:00)

HomeČlánkyUmělé muškyLov kaprů na umělou mušku - Správné umělé mušky

Lov kaprů na umělou mušku - Správné umělé mušky

Kategorie: Umělé mušky | Autor: Ála Richie

Pokud chcete úspěšně lovit kapry, musíte mít tu správnou a pro kapry atraktivní a neodolatelnou mušku! V tomto článku se dozvíte, jaké typy umělých mušek používat, aby byl Váš lov co nejvíce efektivní a nezapomenutelný!


Pěkný šupinatý kapr tradiční velikosti ulovený v opravdu horkém dni. V takových dnech ryby často jezdí pod hladinou, jako smyslu zbavené, a aktivně reagují na dopad našich mušek do jejich blízkosti. Snažte se být připraveni na rychlý zásek. I tyto ryby se snadno poplaší a čekání na další rybu v extrémně horkých dnech je velice náročnou disciplínou! Choďte proto nalehko a zavodňujte se!

Umělé mušky pro lov kaprovitých ryb

V první řadě musí naše nástraha působit maximálně přirozeně, což souvisí hlavně s její prezentací. Jakmile máme zvládnutou správnou techniku prezentace naší mušky, máme z poloviny vyhráno a vhodným vzorem umělé mušky to můžeme jen vylepšit!

Velikost kaprových mušek

Mnou nejvíce používaná velikost háčků, na které vážu mušky pro lov kaprů ryb je 8 - 10, ale někdy jsou potřeba i větší vzory (vel. 6).

Lov "na oko"

Při Sight Fishingu používejte hlavně mušky, které pro vás budou dobře viditelné! Proto je dobré používat umělé mušky větší, než se kterými běžně lovíme např. lososovité ryby na stojatých vodách (6 - 8) – nymfy, lury, pakomáři – v tmavých barvách, které podpoří dobrou viditelnost např. i v lehce zakalené vodě. Osobně tedy nejraději používám větší černé mušky, které mohu dobře pozorovat a lákavě oživovat.


AR Black & Green Seal Buzzer - Výtečná muška pro lov pstruhů duhových na stojatých vodách. Ve velikosti 6 - 10 skvělá "stalkingová" muška pro lov velkých kaprů nehybně se vyhřívajících pod vodní hladinou.

Aktivní stalking

Umělé mušky typu pakomár – CARP TUTYEPOXY BUZZER, nebo větší tmavé nymfy typu PTN – Bažatní ocas či HE – Zaječí ouško a černé nebo hnědé lurky stylu WOOLY BUGGER se zlatým korálkem jsou skvělými kaprovými muškami pro aktivní lov stalkingem.

Kapři u hladiny

Pokud jsou kaprovité ryby aktivní při hladině a požírají např. napadaný květ, listí a trávu, menší plody ovocných stromů, nebo např. i velký suchozemský hmyz, je dobré zkusit plovoucí siluetární napodobeniny velkého hmyzu, různobarevné "CHLEBOVKY" či další typy pseudomušek, které napodobují např. bíle chuchvalce  "topolového květu", květ netykavek, či smotky zelené trávy a napadaného listí, což milují zvláště amuři!

Háček pro kaprové mušky

Co je velice důležité, umělé mušky pro lov kaprů by měly být navázány na kvalitních ostrých a velice pevných háčcích ze silné a odolné oceli. Velké kapry nad 80 cm budeme silově zdolávat i delší dobu, během které se háčky z tenčího a měkčího drátku snadno ohnou a my tak můžeme i ke konci souboje přijít o drahocenný a trofejní úlovek. Nepodceňujte proto žádnou část vybavení a používejte jen mušky na kvalitních háčcích!

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva