Průvodce muškařskými háčky Fulling Mill | Muškařské háčky | CzechNymph.cz
HomeČlánkyVázání Průvodce muškařskými háčky Fulling Mill

Články o muškaření

HomeČlánkyVázání Průvodce muškařskými háčky Fulling Mill

Průvodce muškařskými háčky Fulling Mill

Kategorie: Vázání umělých mušek | Autor: Ála Richie

V tomto článku jsem si pro Vás připravil detailní charakteristiku jednotlivých muškařských háčku "z dílny" světoznámé muškařské značky Fulling Mill - proslulé hlavně tou největší světovou produkcí velice kvalitních umělých mušek pro všechny metody a techniky lovu s muškařským náčiním. U jednotlivých typů háčku se zaměřím hlavně na jejich primární využití s ohledem na různé druhy umělých mušek, které je na ně možné vázat, dále na techniky lovu ale hlavně na druhy ryb, které na tyto mušky/háčky budeme cíleně lovit.


Fulling Mill nabízí kompletní škálu háčku pro kompletní lov lososovitých i bílých ryb na umělou mušku na tekoucích i stojatých vodách a navíc má ve svém sortimentu i speciální druhy háčků pro lov kaprovitých, dravých i mořských ryb na umělou mušku!

Muškařské háčky jsou tím nejzákladnějším vázacím materiálem pro zhotovení účinné umělé mušky, neboť právě na muškařský háček navazujeme a vrstvíme jednotlivé vázací materiály, čímž pomalu vytváříme konkrétní vzor mušky. Při výběru správného a kvalitního muškařského háčku musíme zvažovat několik velice důležitých aspektů, do kterých patří hlavně typ háčku a jeho velikost, ostrost hrotu, přítomnost či absence protihrotu, síla drátku, se kterou je přímo spojena jeho pevnost a zároveň i jeho hmotnost, dále sem patří i materiál, ze kterého je drát háčku zhotoven, barva a např. i jeho výrobce, což je často velice rozhodující faktor, který se podepisuje hlavně na celkové kvalitě, věhlasu a samozřejmě pak i ceně háčku. Velice důležité je také "poslání" nebo-li primární účel použití háčku - jinak řečeno - jakou mušku na něj vlastně budeme vázat a jak velké a jak moc bojovné ryby na něm chceme zdolávat, aniž by došlo k jeho poškození - ohnutí, zlomení - a tak ztrátě úlovku.


Jigový háček Fulling Mill Force v akci při vázání AR Pink Partridge Jig

Anglická firma Fulling Mill produkuje, z mého pohledu a mých zkušeností, velice kvalitní muškařské háčky pro všechny muškařské techniky lovu. V anotaci jsem záměrně napsal, že tyto háčky pochází "z dílny" této firmy, neboť tomu tak ve skutečnosti není - pro firmu Fulling Mill vyrábí tyto háčky věhlasná japonská firma Hayabusa, která je proslulá produkcí velice kvalitních a ostrých rybářských háčků pro všechny rybolovné metody. Z pohledu naší kompletní nabídky muškařských háčků na CzechNymph jsem dodnes upřímně příliš nepochopil, proč čeští muškaři nepoužívají tyto háčky více a preferují spíše jejich "tuzemské" konkurenty. Fulling Mill totiž nabízí kompletní škálu muškařských háčku pro kompletní lov lososovitých i bílých ryb na umělou mušku na tekoucích i stojatých vodách a navíc má ve svém sortimentu i speciální druhy háčků pro alternativní muškařské využití - lov kaprovitých, dravých i mořských a exotických druhů ryb.

Co je ale zásadní? Háčky od firmy Fulling Mill jsou v poměru cena/výkon naprosto nepřekonatelné - na jejich výrobu je použita tvrdá ocel, hroty se netupí, ani nikterak nedeformují. Háčky drží tvar, oproti konkurenčním háčkům - při správném skladování mušek - v podstatě nepodléhají korozi a můžete se na ně proto maximálně spolehnout. Toto všechno jsou zásadní důvody, pro které jsem tyto háčky začal již před několika lety výhradně používat pro mé mušky (jak jste si jistě mohli všimnout v mých jiných článcích a galeriích) a budu velice rád, když vás v tomto průvodci navedu na úplně stejnou cestu! ;-)

Pojďme se tedy blíže podívat na jednotlivé typy háčků, které si rozdělíme přehledně do skupin, které odpovídají kategorizaci háčků v naší nabídce - ta vychází logicky z hlavního účelu použití, pro který byl konkrétní typ háčku vyroben.


Muškařský háček jigový Fulling Mill Force bezprotihorotový, vel. 8 - 18

* JIGOVÉ HÁČKY *

Muškařský háček jigový Fulling Mill Force bezprotihorotový: Velice kvalitní beprotihrotový jigový háček s ostrým a dovnitř vyhnutým hrotem ve tvaru orlího drápu je ideální k navléknutí tungstenových hlaviček různých průměrů a provedení. Skvělý pro vázání moderních jigových nymf ve stylu francouzských nymfiček z wolframovou hlavičkou apod. Provedení: Černý nikl. Velikostní škála: 8 - 18.

Z mého pohledu: Velice kvalitní jigový háček, který osobně používám výhradně pro vázání mých tungstenových jigů/nymf pro lov na tekoucích vodách. MUST HAVE pro každého, kdo s oblibou váže tungstenové nymfy a loví na řekách a potocích nymfovací technikou. Ve větších velikostech (8-10) je na něj možné navázat i menší pstruhové a okounové Jig Streameříky s tungstenovým korálkem v hlavičce, které přepadávají na hlavičku, čímž se omezí vázky a trhání nástrah. Ostrý hrot, který se díky zahnutí netupí, velký oblouček, drátek háčku je velice pevný.


Muškařský háček jigový Fulling Mill Force prodloužený bezprotihorotový, vel. 8 - 16

Muškařský háček jigový Fulling Mill Force prodloužený bezprotihorotový: Bezprotihrotový jigový háček s prodlouženým raménkem - prodloužená verze předchozího typu. Tento druh jigového háčku je vhodný hlavně pro vázání Jig Streamerů s delším tělíčkem (Wolly Bugger, tenké napodobeniny ouklejí apod.) nebo delších jigových nymf - například napodobenin larev chrostíků ve schránce nebo nymf pošvatek. Tento typ háčku je vhodný pro wolframové kuličky od velikosti 2 - 5.5 mm. Provedení: Černý nikl. Velikostní škála: 8 - 16.

Z mého pohledu: Ideální háček pro všechny, kdo vážou delší typy tungstenových nymf popř. jigové verze pstruhových, tloušťových a okounových streamerů. Jedná se ale spíše o doplňkový typ háčku, na který navážete pár vzorů specifických jigových mušek s prodlouženým tělíčkem. Kvality jsou totožné jako u předchozího typu.


Muškařský háček jigový Fulling Mill Force krátký bezprotihorotový, vel. 10 - 20

Muškařský háček jigový Fulling Mill Force krátký bezprotihorotový: Poslední typ jigového bezprotihrotového háčku z produkce Fulling Mill. Tentokrát se ale nejedná o typický jigový háček, ale spíše klasický mokrý háček s přihnutým raménkem těsně před očkem háčku, stejně jako to mají háčky HENDS BL154 či DOHIKU HDN 302 SP. Navíc je tento typ háčku vyroben s krátkým raménkem a větší hloubkou obloučku, což zcela jistě napomáhá zaseknutí ryby! Provedení: Černý nikl. Velikostní škála: 10 - 20.

Z mého pohledu: Skvělý typ nymfového/jigového háčku hlavně pro vázání menších vzorů nymfiček s krátkým tělíčkem, ale i mokrých mušek s tungstenovým korálkem - ve stylu různých pavoučků atd.Na tento druh háčku je ale možné vázat jezerní pakomáry a zatížené nymfy s wolframovou hlavičkou, které dokonale napnou návazec při statickém vertikálním lovu na stojaté vodě (lov s tzv. Pampeliškou, případně technika zvaná hlavně v UK jako BUNG Fishing).


Muškařský háček blešivcový Fulling Mill Czech Nymph Hook BL bronzový, vel. 10 - 16

NYMFOVÉ & PUPOVÉ HÁČKY *

Muškařský háček blešivcový Fulling Mill Czech Nymph Hook BL: Bezprotihrotový "gammarový" háček vhodný hlavně pro vázání klasických Českých Nymf - Bobšů, ale i jezerních kukel pakomárů, a dalších říčních a jezerních nymf jako jsou různé tradiční Goldkopfy se zlatou hlavičkou a zaobleným tělíčkem. Hrot je lehce přihnutý k obloučku, což je vede k méně častému váznutí mušky o dno. Provedení: Bronz a černý niklVelikostní škála: 10 - 16 u obou barevných variant.

Z mého pohledu: Velice povedený blešivcový háček pro tradiční zatížené imitace sladkovodních blešivců, berušek vodních, larev chrostíků a vázání Českých nymf a podpovrchových chrostíkových kukel či jezerních Shuttlecocků. Velkou výhodou je dvojí barevné provedení - tradiční bronz, nebo moderní černý nikl - takže si každý vazač vybere svou oblíbenou barevnou variantu!


Muškařský háček Fulling Mill Grab Gape Hook BL bronzový, vel. 8 - 16

Muškařský háček Fulling Mill Grab Gape Hook BL: Zajímavý druh univerzálního muškařského háčku, který je vhodný pro vázání široké palety říčních i jezerních vzorů umělých mušek. Na tento druh háčku můžete vázat rovnější blešivce, či naopak zaoblené říční tungstenové nymfy typu Zaječí ouško (Hare's Ear), ale i jezerní nymfy jako Ďáblíky (Diawl Bachs), Bažantí ocásek (Pheasant Tail), různé druhy larev šidélek (Damsel Nymphs) a tradičních mokrých mušek a Jezerních DabblerůProvedení: Bronz a černý niklVelikostní škála: 8 - 16 u obou barevných variant.

Z mého pohledu: Univerzální druh nymfového háčku pro říční a jezerní vzory. Osobně na něj velice rád vážu drobné a jednoduché tungstenové nymfičky s korálkem a tělíčkem ze zaječího dubbingu. Háček je ale výtečný i pro mokré mušky, jak na tekoucí, tak i stojaté vody. Opět dvojí barevné provedení - tradiční bronz, nebo moderní černý nikl, což je skvělé. Osobně dávám přednost černému niklu jak zde, tak i u předchozího typu.


Muškařský háček Fulling Mill Super Heavyweight Grub Hook, vel. 8 - 16

Muškařský háček Fulling Mill Super Heavyweight Grub Hook: Tento typ je tradiční těžký zaoblený jezerní háček výborný hlavně pro vázání těžkých epoxidových pakomárů nebo těžkých napodobenin říčních blešivců a Českých nymf. Je vyroben ze silného a těžkého drátu s ostrým hrotem a protihrotem, který se dá ale bez problému velice snadno zamáčknout peánem nebo již čelistmi vázacího svěráčku. Pokud by to někomu nestačilo, existuje i jeho bezprotihrotová verze, která nese označení Muškařský háček Fulling Mill Heavyweight Grub Hook BL. U této varianty se ale nejedná o 100% totožný háček. Tento není tolik zaoblený v obloučku a má delší hrot. Drátek je ovšem stejně silný a pevný. Provedení: Bronz a černý nikl u obou verzí. Velikostní škála: 8 - 16 u obou barevných variant a verzí.

Z mého pohledu: Používám spíše tradiční varianty s protihrotem, který si sám zamačkávám (rozdíl opravdu nepatrný). Mám tento druh háčku velice rád zvláště pro jezerní vzory pakomárů a různých kukel, Zaječích oušek a PTN. Háček mi vyhovuje i z hlediska síly drátku, které nepovolí ani na opravdu velké rybě. Používám jak u pstruhových mušek, tak i u vzorů na velké kapry. Háček velice dobře sedí v rybí tlamě, nepodléhá korozi a je prakticky nezničitelný! Jeden z mých jezerních těžkotonážních favoritů na velké ryby!


Muškařský háček Fulling Mill Super Grub Hook, vel. 10 - 16

Muškařský háček Fulling Mill Super Grub Hook: Univerzální zaoblený nymfový/kuklový háček s využitím i ve vázání suchých mušek typu Klinkhamer a Parašut. Je ideální ale hlavně pro vzory subtilních a lehčích jezerních pakomárů, zakřivených nymf s korálkem, ale i Českých nymf, či Shuttlecocků pro lov na stojaté vodě. Provedení: Bronz. Velikostní škála: 10 - 16 u obou barevných variant a verzí.

Z mého pohledu: U tohoto typu háčku by se dalo směle říci, že se jedná pouze o odlehčenou variantu předchozího typu a kromě drobných nuancí (lehké rozdíly v jednotlivých velikostech u obou typů) je to vlastně pravda. Osobně tento háček používám pro vázání jezerních pakomárů z tulení srsti a podpovrchových Shuttlecocků s peříčky CDC. Díky slabší síle drátku a nižší hmotnosti se skvěle hodí na vzory, které se drží pod hladinou a nepropadávají vodním sloupcem tak rychle, jako mušky navázané na těžší Super Heavyweight Grub verzi.


Muškařský háček nymfový Fulling Mill Nymph Hook BL, vel. 8 - 16

Muškařský háček nymfový Fulling Mill Nymph Hook BL: Bezprotihrotová verze tradičního nymfového háčku s delším raménkem a užším obloučkem. Tento typ háčku je ideální pro vázání klasických říčních i jezerních nymf s delším tělíčkem napodobující larvy šidélek, pošvatek, schránkových chrostíků a nymfy májovek. Je ale vhodný i na menší a jemnější vzory streamerů pstruhových, tloušťových a bolenových streamerů. Tento háček existuje i ve verzi s protihrotem a nese název Muškařský háček nymfový Fulling Mill Nymph Special Hook. Tento typ háčku s protihrotem je ale vyroben ze slabšího drátku a oblouček háčku je trochu užší. Využití má ale totožné jako jeho bezprotihrotová verze. Provedení: Bronz a černý nikl pouze u BL verze. Velikostní škála: 8 - 16 u obou barevných variant a verzí.

Z mého pohledu: Tento typ háčků osobně využívám hlavně v bezprotihrotové verzi jeho největších velikostech na vázání ideálně velikých pstruhových streamerů typu Woolly Bugger a napodobenin různých střevliček a ouklejí pro lov velkých tloušťů, bolenů a okounů. Ve velikosti 8 a 10 je háček velice pevný s dostatečně širokým obloučkem a dlouhým ostrým hrotem! Ideální háček na větší nymfy (Mafly, Dragon Fly), středně velké streamery a jezerní lury s delším tělíčkem napodobující rybí potěr (Appetiser, Ace Of Spades, Sweeney Tod, Sparkler, Floating Fry atd.).


Muškařský háček Fulling Mill Competition Heavyweight Hook, vel. 6 - 16

* MOKRÉ & JEZERNÍ HÁČKY *

Muškařský háček Fulling Mill Competition Heavyweight Hook: Těžký mokrý/jezerní háček ze silného drátu (obdobně jako Super Heavyweight Grub) vhodný pro vázání široké palety mokrých a jezerních vzorů mušek od nymf a mokrých mušek až přes lury a menčí streamery. Velice spolehlivý a pevný háček. Existuje i v bezprotihrotovém provedení jako Muškařský háček Fulling Mill Competition Heavyweight Hook BL. Tvar i hloubka obloučku u této BL verze je obdobná, jen špička hrotu je poněkud delší. Provedení: Bronz, černý nikl u obou verzí, stříbro - pouze klasická verze. Velikostní škála: 8 - 16 u Bronz a obou BL verzí. Klasická stříbrná 8 - 10 a černá klasická varianta 10 - 12.

Z mého pohledu: Další můj velký favorit, dalo by se říci, že se jedná o můj TOP háček, který přednostně používám pro vázání drtivé většiny jezerních nymf, rovných epoxy pakomárů, mokrých mušek, a menších streamerů. Jedná se o velice pevný a robustní háček s ostrým a tvrdým hrotem, který nikdy nezklame. Ideální pro těžší mušky, které rychleji propadají vodním sloupcem. Obě verze jsou velice povedené, osobně ale stále dávám přednost bronzové klasice, kde zamačkávám protihrot. Mezi velikostí 10 a 12 bych ocenil menší velikostní rozdíl - velikost 12 bych si představoval o trošku větší - poměrně velký skok z 10.


Muškařský háček Fulling Mill Short Shank Special Hook, vel. 6 - 16

Muškařský háček Fulling Mill Short Shank Special Hook: Skvělý háček s hlubokým obloučkem vyrobený ze slabšího kulatého drátku, díky dostatečně hlubokému obloučku je naprosto ideální pro vázání Blobů, jezerních lur, nymf a velkých suchých a mokrých mušek, Sparklerů a Booby nymf. Tento typ háčku rovněž existuje i v bezprotihrotovém provedení pod názvem Muškařský háček Fulling Mill Short Shank Hook BL. Tvar i hloubka obloučku u této BL verze je obdobná, špička hrotu je delší, vyšší pevnost drátku. Provedení: Bronz, černý nikl u obou verzí, stříbro - pouze klasická verze. Velikostní škála: 6 - 16 u Bronz a obou BL verzí. Klasická stříbrná 6 - 10 a černá klasická varianta 8 - 12.

Z mého pohledu: Rovněž můj oblíbený háček zvláště na jezerní Bloby, Booby Nymfy, Sparklery a středně velké nymfičky. Klasická varianta s protihrotem mi přijde - oproti ostatním Fulling Mill háčkům -  poněkud křehká. Protihrot se při zamačkávání láme a při nesprávném vysušení mušky háček v obloučku koroduje a praská. Osobně mám tento typ velice rád, ale díky zmíněným faktorům, jejichž důvod úplně nechápu se z mého pohledu jedná o "nejlabilnější" háček.


Muškařský háček Fulling Mill All Purpose Light* & Medium Hook, vel. 8 - 16 (20*)

Muškařský háček Fulling Mill All Purpose Medium Hook Muškařský háček Fulling Mill All Purpose Light Hook: Velice univerzální a podobné typy mokro/suchých háčků, na které je možné vázat všechny druhy říčních a jezerních mušek kromě streamerů a lur. Lehčí verze (Light) je vhodná pro vázání suchých mušek, lehkých nymf, podpovrchových mokrých mušek a Shuttlecocků, těžší verze (Medium) skvěle poslouží pro obdobné účely, navíc je stabilnější a spolehlivější při lovu větších ryb. Provedení: Bronz u obou verzí. Velikostní škála: Light 8 - 20, Medium 8 - 16.

Z mého pohledu: Vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměl v lásce slabé a lehké háčky, používám hlavně verzi Medium k vázání jezerních Shuttlecocků a podpovrchových nymfiček či mokrých mušek. Tvarově se jedná o poměrně tradiční háčky s delším raménkem a středně hlubokým obloučkem, takže se skvěle hodí na různé druhy nymf typu Zaječí ouško (HE) a Bažantí ocásek (PTN), ale i na suché chrostíkové mušky. Z mého pohledu skvělý a maximálně univerzální typ muškařského háčku.


Muškařský háček suchý Fulling Mill Ultimate Dry Hook BL, vel. 12 - 20

SUCHÉ HÁČKY *

Muškařský háček suchý Fulling Mill Ultimate Dry Hook BL: Bezprotihrotový suchý háček primárně určený k vázání většiny suchých mušek jako jsou chrostíci, jepice, broučci a chmýřenky. Lehký, ale přesto i dostatečně pevný, díky kvalitnímu drátku. Hrot háčku je navíc vyhnutý směrem k obloučku, takže sedí skvěle v rybí tlamce - mnohem lépe než háčky s rovnými hroty. Provedení: Bronz, černý niklVelikostní škála: 12 - 20.

Z mého pohledu: Univerzální suchý bezprotihrotový háček ideální pro všechny tradiční i moderní vzory suchých chrostíků, jepic apod. Dovedl bych si jej představit i ve velikosti 8 a 10 pro vázání větších suchých mušek, ale k tomu zatím Fulling Mill nedošel, proto musím využívat jiné typy háčků např. na mé oblíbené Terrestial vzory napodobující suchozemský hmyz.


Muškařský háček suchá muška Fulling Mill Down Eye Dry Hook, vel. 10 - 18

Muškařský háček suchá muška Fulling Mill Down Eye Dry Hook: Tradiční suchý háček určený pro vázání všech druhů suchých případně lehčích mokrých mušek. Ideální háček pro suché chrostíky, jepice, májovky, pavoučky, chmýřenky, tradiční mokré mušky, rovné Shuttlecocky atd. Provedení: Bronz. Velikostní škála: 10 - 18.

Z mého pohledu: Opět se jedná o univerzální suchý háček s protihrotem, který není problém zamáčknout peánem. Maximálně vhodný pro všechny tradiční i moderní vzory suchých i mokrých mušek. Ideální je, že je k dostání již od velikosti 10 pro větší suché mušky. Vyniká ostrým špičatým hrotem a i když je ze slabšího drátku - s ohledem na jeho nižší hmotnost - je velice pevný a spolehlivý, což je jeho hlavní výhoda!


Muškařský háček na streamery Fulling Mill Traditional Streamer Hook, vel. 4 - 12

STREAMEROVÉ & MOŘSKÉ HÁČKY *

Muškařský háček na streamery Fulling Mill Traditional Streamer Hook: Jak již z názvu vypovídá, jedná se o opravdu tradiční streamerový háček s prodlouženým raménkem a středně hlubokým obloučkem. Háček je určený pro vázání klasických UK a US typů streamerů - Wolly Bugger, Zonkery, Streamery typu Grey Ghost a další tradiční vzory napodobující drobnou štíhlou rybku. Skvělý i na tradiční napodobeniny písečných červů s dlouhým tělíčkem k lovu mořských pstruhů na pobřeží Dánska. Provedení: Bronz. Velikostní škála: 4 - 12.

Z mého pohledu: Regulérní Old School typ háčku pro vázání "nostalgických mušek" :-) Upřímně, konstituce tohoto typu háčku je pro dnešní účely a při pohledu na nabídku všech možných druhů a tvarů háčků již tak trochu mimo mísu. Dlouhé raménko (např. u velikosti 4 je již extrémně dlouhé) + středně hluboký oblouček. Takto dlouhé raménko již jednak není příliš pevné (může podléhat ohybu) a dále způsobuje při zdolávání ryby velkou páku, takže je větší pravděpodobnost - ve spojení s mělkým obloučkem - že se ryba háčku zbaví. Dříve jsem na tento typ vázal pstruhové Zonkery a Woolly Bugery, dnes k tomuto účelu již výhradně používám již zmiňovaný háček Nymph Hook BL.


Muškařský háček na štiky Fulling Mill Pike Hook, vel. 1/0 - 6/0

Muškařský háček na štiky Fulling Mill Pike Hook: Háček pro vázání opravdu velkých štikových  a obecně dravcových streamerů a hladinových Popperů. Vyniká velice ostrým hrotem a velkou pevností, která je při zdolávání velkých a těžkých ryb nejdůležitější. Velikostní škála je opravdu pestrá, díky tomu můžete na tento typ háčku vázat menší okounové a candátové/velké pstruhové streamery, přes střední štikové a candátové zonkery a napodobeniny rybek až po opravdu velké štikové, sumcové a hlavatkové obludy! Provedení: Černý nikl. Velikostní škála: 1/0 - 6/0.

Z mého pohledu: Velice kvalitní tradiční štikový/dravcový streamerový háček. Ocenil bych u něho více zploštělý průměr, než kulatý, ve kterým je vyráběn. Hayabusa tuto zploštěnou verzi dělá u háčků na menší pstruhové streamery a dle mého názoru sedí v tvrdé dravcovy tlamě mnohem lépe, než tato kulatinka! Každopádně tak jako tak se jedná o skvělý spolehlivý háček do extrému - na opravdu velké ryby!


Muškařský háček na streamery Fulling Mill Streamer Stripper Hook, vel. 1 - 2/0

Muškařský háček na streamery Fulling Mill Streamer Stripper Hook: Velice pevný a maximálně odolný streamerový/mořský háček s hlubokým obloučkem potažený vrstvou teflonu. Odolává i slané vodě a výtečně se hodí na všechny typy streamerů určených pro lov rybích predátorů. Ideální pro mušky typu Clouser Deep Minnow, v menších velikostech skvěle poslouží i pro napodobeniny mořských krevet nebo pro trubičkové mušky určené pro lov lososů! Provedení: Titan. Velikostní škála: 1 - 2/0.

Z mého pohledu: Výborný streamerový/mořský anti-korozivní háček pro dravcové a mořské typy rybičkových streamerů ve větších velikostech, v menších verzích výborný pro krevety určené k populárnímu lovu mořských pstruhů na dánském pobřeží. Maximálně odolný a extrémně ostrý háček do tvrdých podmínek!


Muškařský háček na kaprové mušky Fulling Mill Bonio Carp Hook BL, vel. 8 - 10

* SPECIÁLNÍ HÁČKY *

Muškařský háček na kaprové mušky Fulling Mill Bonio Carp Hook BL: Extra ostrý háček s velkým oblouček speciálně vyroben pro vázání kaprových mušek, se kterými se loví z hladiny - chlebovky a v UK populární napodobeniny psích granulí. Háček je potažený teflonem, proto je velice odolný a má rovněž maximálně ostrý a špičatý hrot, díky kterému zásek do rybí tlamy opravdu výtečně sedí! Háček existuje i ve verzi s protihrotem: Muškařský háček na kaprové mušky Fulling Mill Bonio Carp HookProvedení: Černý nikl. Velikostní škála: 8 - 10.

Z mého pohledu: Povedený typ velice specifického háčku s maximálně ostrým hrotem vyhnutým nahoru k raménku háčku. Osobně tento háček používám k vázání mých oblíbených streamerů typu AR UV Flash Fish, pro které je právě háček s hlubokým obloučkem a krátkým raménkem naprosto skvělý.


Muškařský háček na larvy Fulling Mill Living Larva Hook, vel. 12 - 16

Muškařský háček na larvy Fulling Mill Living Larva Hook: Zajímavý druh "nymfového" háčku s širším využitím i při vázání mušek typu Klinkhammer, Skating Caddis či napodobenin dlouhých larev pošvatek, jepic a šidélek. Výborně se hodí i pro vázání podlouhlých napodobenin pakomářích kukel a Schuttlecocků pro jezerní chytání. Provedení: Bronz. Velikostní škála: 12 - 16.

Z mého pohledu: Zvláštní typ háčků, ale mně osobně se velice libí a vážu na něj právě ty trošku odlišné druhy pakomářích pup k lovu jezerních pstruhů. Ryby jsou po určité době na klasické tvary (zahnuté nebo rovné) nymf poměrně zvyklé a muškami na tomto háčku je možné je s úspěchem překvapit! Jediné, co bych změnil, je hloubka obloučku, kterou bych zvětšil a možná přidal i velikost 10.


Muškařský háček Fulling Mill Magic Circle Hook, vel. 6 - 10

Muškařský háček Fulling Mill Magic Circle Hook: Velice zajímavé a originální kruhové háčky pro vázání jezerních buzzerů a dalších jezerních nymf, se kterými se loví staticky - vertikálně pod indikátorem záběru. Hrot je záměrně koncipovaný tak, aby se ryba při braní mušky automaticky zasekla sama při protipohybu. Provedení: Černý nikl. Velikostní škála: 6 - 10.

Z mého pohledu: Tyto háčky vznikly v Anglii při snaze zefektivnit statickou metodu muškaření z lodě, tzv BUNG Fishing, kdy je sestava 3 nymf nahazována spolu s horní plovoucí indikátorovou pěnovou muškou (v UK je možné lovit na 4 mušky/háčky) a záběr ryby je pak indikován potopením BUNGové mušky. V našich podmínkách mají tyto háčky využití hlavně při - mnou velice nepopulární - a celkově asi tak trošku kontroverzní, i když nyní velice boomové jezerní technice lovu s "Pampeliškou", což je obdoba anglického BUNG Fishingu, jen s velkou a dobře viditelnou CDC indikátorovou muškou.


Muškařský háček Fulling Mill Straight Eye Midge Hook, vel. 18 - 22

Muškařský háček Fulling Mill Straight Eye Midge HookSkvělý lehký a velice titěrný háček pro opravdu malé suché mušky typu Midge - malých rozenců a pakomárů, popř. i jiných drobných vzorů mušek pro lov opatrných divokých pstruhů a lipanů. I přes jeho drobnost je háček velice pevný a udrží i opravdu velké ryby. Provedení: Bronz. Velikostní škála: 18 - 22.

Z mého pohledu: S velice drobnými imitacemi rozenců a dospělců pakomárů navázaných na tento specifický typ háčku se např. na Islandu loví velcí potočáci, či v USA v zimním období na řekách právě při rojení těchto malých pakomárů. Osobně s tímto háčkem nemám žádné praktické zkušenosti, neboť je vyráběn ve velikostech určených pro opravdu miniaturní mušky, které jsem naštěstí nikdy nebyl nucen při lovu použít! :-)

Odeslat e-mail Zavřít
 
E-mail
Předmět
Zpráva